تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم/ با گران‌فروشی مقابله شود

  • 16 آبان 1399 - 14:58

بوشهر – امام جمعه دیر با تاکید بر لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: گرانی‌های اخیر نتیجه بی‌تدبیری است و باید مدیریت بهتری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، اظهار داشت: جای خجالت و گریه دارد که چرا این قدر باید بی تدبیری باشد که مقام معظم رهبری مجبور شوند وارد مسائل ریز شده و مسئله پوشک بچه را هم ایشان تذکر بدهند.

امام جمعه بندر دیر افزود: گوجه فرنگی‌های ما به عراق می‌رود و بر می‌گردد آن وقت مردم باید در گرانی گوجه بخرند، پیاز صادر می‌شود، مردم باید گران بخرند؛ وقتی مردم در این وضعیت کرونایی مشکل دارند چند روزی جلوی صادرات را بگیرید.

وی با بیان اینکه می‌گویند جنس داریم و در گمرک است، افزود: این گمرک اختیارش دست آمریکا است؟ این آقای گردن شکسته‌ای که آنجا مسئول هست می‌دانند مردم مشکل دارند و برنج گران شده، چرا ترخیص نمی‌کنند؟ باید رهبری دستور بدهد؟ بعد هم به تلویزیون می آیند و به گردن یکدیگر می‌اندازند؛ این چه ربطی به آمریکا دارد.

حسینی تاکید کرد: مردم کمبودها و تحریم را تحمل می‌کنند، اما بی تدبیری‌ها را تحمل نمی‌کنند.

وی درباره انتخابات آمریکا گفت: اگر ترامپ جمهوری خواه این اقدامات و تحریم را انجام و دستور ترور سردار شهید سلیمانی را داد، رقیب او نیز از همکاران اوباما است که آغازگر تحریم‌ها بود.

خطیب جمعه دیر با اعلام اینکه ضرب المثل «سگ زرد برادر شغال است» واقعیت دارد و حرفی در آن نیست، عنوان کرد: امروز از طریق رسانه‌ها شاهد هستیم که طرفین انتخابات آمریکا یکدیگر را به تقلب و سرقت آرا هم متهم می‌کنند.

وی اضافه کرد: کسانی که آمریکا کعبه آمال و قبله آرزوهای آنها بود و دموکراسی و آزادی انتخابات آمریکا را به رخ ما می‌کشیدند، امروز لشکر کشی‌های خیابانی در آمریکا را ببینند.

همه بشریت وامدار پیامبر اسلام است

حسینی ابراز داشت: سال ۸۸، اوباما و دموکرات‌ها در آتش فتنه در ایران دمیدند و هر دو حزب آمریکا حمایت کردند، اما امروز در کشور خودشان گرفتار این مشکل شده‌اند.

وی با بیان اینکه همه بشریت وامدار پیامبر اسلام است، افزود: در موقعیتی که دشمنان اسلام با حساب و کتاب به پیامبر توهین می‌کنند، وظیفه ما نصرت ایشان بصورت قلبی، زبانی و عملی است.

امام جمعه دیر ادامه داد: این اهانت‌ها نشان از کینه و دشمنی غرب با اسلام و امت اسلامی و ذات ظلمانی و وحشی غربی‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با خطاب قرار دادن جوانان فرانسه و افکار عمومی، رئیس جمهور این کشور را تحقیر کرد.

حسینی اضافه کرد: اگر امت اسلامی اتحاد داشته باشد کسی جرأت اهانت کردن ندارد و برای حل مسئله فلسطین و یمن و دیگر مسائل جهان اسلام، وحدت امت اسلامی کارساز است.

خطیب جمعه دیر بیان گرد: این نوع اهانت‌ها و اقدامات همانند گذشته نمی‌تواند چهره نورانی پیامبر اسلام را خدشه دار کند.

وی افزود: با هوشیاری و موضع به موقع جهان اسلام، رئیس جمهور فرانسه مجبور به عقب نشینی از مواضع خود شد.

امام جمعه دیر با اشاره به اینکه کرونا با کسی شوخی ندارد و همه برای مهار این بیماری پای کار بیایند، گفت: سلامت مردم در اولویت است.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی رعایت مسائل بهداشتی، اظهار کرد: برای بیماری باید ماسک زد و به پزشک مراجعه کرد اما شفا دهنده اصلی خدا است و با تضرع از خدا بخواهیم این بلا را از ما دفع کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها