تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

لزوم همکاری کامل اصناف اصفهان برای اجرای طرح ممنوعیت فعالیت

  • 21 آبان 1399 - 11:35

اصفهان – سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در نخستین شب اجرای طرح ممنوعیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸، شاهد همکاری خوبی از سوی اصناف اصفهان نبودیم.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از شب گذشته ممنوعیت فعالیت اصناف به جز مشاغلی که در ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام شده است، آغاز شد، اظهار داشت: باید توجه داشت که بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا تنها مطب‌ها، داروخانه‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، لوازم پزشکی، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های گوشت سفید، گوشت قرمز و فروشگاه‌های میوه و سبزی از ساعت ۱۸ به بعد اجازه فعالیت دارند.

وی افزود: متأسفانه در نخستین شب اجرای این طرح شاهد همکاری کاملی از سوی اصناف نبودیم و روند نظارتی نیز در این زمینه مناسب نبود و از این رو از اصناف انتظار داریم در این زمینه همکاری کامل داشته باشند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ظرفیت مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رو به تکمیل است، ابراز داشت: از شهروندان درخواست داریم نسبت به حفظ سلامتی خود با عدم حضور در مهمانی و مراسم‌ها، عدم حضور در تجمعات، عدم تردد در شهر برای کارهای غیر ضروری و غیره توجه داشته باشند.

انجام روزانه ۲۸۰۰ تست کرونا در اصفهان

وی با بیان اینکه در حال حاضر در آزمایشگاه‌های خصوصی و دولتی اصفهان روزانه بین دو هزار و ۶۰۰ تا دو هزار و ۸۰۰ تست کرونا انجام می‌شود، اضافه کرد: از این تعداد تست ۶۰ درصد از مراجعه کنندگان به عنوان ابتلای قطعی شناسایی می‌شود.

نجیمی در خصوص طرح استفاده از هتل‌های ارزان قیمت در اصفهان برای استفاده در طرح هتلینگ وزارت بهداشت برای بیمارانی که در منزل خود امکان قرنطینه شدن نیز ندارند، گفت: برای این امر در اصفهان چنانچه نیاز به این فضا داشتیم، مجدداً نقاهتگاه‌ها را در مدار خدمت رسانی قرار می‌دهیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها