تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

لیبرال دموکراسی بزرگترین بازنده انتخابات آمریکا/ تمدن غرب در سقوط

  • 21 آبان 1399 - 12:55

بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به حوادث انتخابات آمریکا گفت: فرهنگ لیبرال دموکراسی بزرگترین بازنده این انتخابات بود و نشان داد تمدن غرب در حال سقوط است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی صبح امروز در نشست با شماری از مسئولان فرهنگی استان که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد با اشاره به شکست راهبردی آمریکا در انتخابات اخیر این کشور اظهار کرد: رأی‌گیری و رأی‌شماری در انتخابات آمریکا ظاهراً پایان یافته؛ اما آنچه در این میان مهم است این است که انتخابات آمریکا بیش از آنکه نشان شکست ترامپ باشد، نشان شکست راهبردی آمریکا است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: واقعیت این است که مسئله کنونی ما، پیروزی یا شکست ترامپ یا بایدن نیست، بلکه مسئله اصلی شکست آمریکا بوده و حقیقت این انتخابات، حکایتی روشن از افول آمریکا دارد.

وی افزود: انتخابات ۲۰۲۰ این کشور را می‌توان یک زلزله سیاسی اجتماعی در کشور مهد قدرت و جلال تمدن غرب به شمار آورد و آن را تبیین کرد و باید متغیرها و بازیگرها و کارگردانان این تغییرات را شناخت و با نگاه آینده‌پژوهانه به آن نگریست.

در انتخابات آمریکا لیبرال دموکراسی شکست خورد

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به ابعاد شکست راهبردی آمریکا در انتخابات اخیر، رونمایی از شکست نظام معرفتی لیبرال دموکراسی را از جمله این ابعاد دانست و گفت: نظام آمریکا و کشور آمریکا برای غرب‌گرایان بهشت لیبرال دموکراسی و سرزمین موهوم رویاها بود اما انتخابات اخیر نشان داد چنین نظامی رو به افول خواهد رفت.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: لیبرال دموکراسی غربی، نظامی است که به فرموده رهبر حکیم انقلاب اسلامی جدایی از اعتقاد به خدا، سکولاریسم، تحول انحرافی انسان، انزوای معنویت و اخلاق انسانی، انسان‌محوری مادی، تفکر سودمحور، حاکمیت لذت گرایی، سرمایه پرستی و پول پرستی، استعمارگرایی و استثمار محوری، پوچ گرایی و معنویت زدایی جزو مؤلفه‌های اساسی آن است.

وی افزود: این انتخابات نشان داد محصول چنین باورهایی در قرن بیست و یکم که باید اوج تبلور ارزشهای غربی باشد، نمایی جز سیاهی و پلیدی را از خود بروز نمی‌دهد.

حجت الاسلام یعقوبی بیان داشت: انتخابات در آمریکا قاعدتاً باید سمبل مردم سالاری، آزادی و اخلاق فردی و اجتماعی و حاکمیتی باشد اما برونداد چنین نظام معرفتی چیزی جز همین لجنزار نیست زیرا از کوزه همان برون تراود که در اوست.

رونمایی از باطن سبک زندگی آمریکایی

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه انتخابات اخیر در آمریکا تجلی شکست ساختار سیاسی و مشارکت انتخاباتی در این کشور بود، گفت: انتخابات ریاست جمهوری اخیر که فاسدترین و متقلبانه ترین انتخابات آمریکا نام گرفت، مولود یک نظام سیاسی کهنه و سیستم انتخاباتی عقب مانده‌ای است که به صورت ذاتی مولّد بحران‌های بالقوه زیادی در آمریکا می‌باشد.

وی افزود: در این نظام انتخاباتی، رأی مردم و تأثیرگذاری آن بسیار کم است به‌گونه‌ای که گاهی اوقات چند کارت الکترال، توان کنار زدن میلیون‌ها رأی مردمی را دارد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه انتخابات اخیر از باطن زشت سبک زندگی آمریکایی رونمایی کرد، گفت: سبک زندگی آمریکایی در زَروَرقی از هنر، سینما و فیلم هالیوودی و زرق‌وبرق معماری غربی، مدیریت فن‌سالارانه لیبرالی و فضاسازی فریبکارانه رسانه‌ای به خوردِ مردم دنیا داده می‌شد.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: در سال‌های اخیر خصوصاً ماه‌های گذشته و اوجِ ایثارگری مردم ایران، حمله به فروشگاه‌های مواد غذایی توسط مردم آمریکا جهانیان را با شگفتی و تعجب روبرو کرد.

وی در انتها گفت: شگفت‌انگیزتر از آن رقابت‌های آلوده با صدها میلیون دلار پول پاشی و تبلیغات منحط انتخاباتی، مناظرات مشمئزکننده انتخاباتی بین دو نامزد بود که فرهنگ آمریکایی را نشان داد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها