ورزش

ماجرای شکست ایران در دو پرونده ویلموتس

لایحه‌ای که دلشه تنظیم کرد فقط 7-6 صفحه بود!

دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال در مورد وکیل جنجالی پرونده ویلموتس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش “ورزش سه”، یکی از بحث هایی در برنامه امشب ورزش و مردم با حضور مهدی محمد نبی به آن پرداخته شد، شکایت پرونده جنجالی ویلموتس بود. دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال صحبت های خود در این مورد را با یک مقایسه جالب شروع کرده و گفت: فدارسیون فوتبال نتوانست حقوق ویلموتس را پرداخت کند و در کنار این مساله او مثل کی روش یا اسکوچیچ، تعصب خوبی به تیم ملی نداشت. مواجب این مربیان هم عقب می افتاد ولی با فدراسیون راه می آمدند و نمی رفتند یک پرونده درست کنند.

او ادامه داد: ظاهرا در سال 98 شکایتی از طرف ویلموتس تقدیم کمیته تعیین وضعیت فیفا می شود که آن را به فدراسیون فوتبال ایران منعکس می کند. انعکاس این مطلب به فدراسیون در دی ماه بود. آنها با شخصی به نام لودویک دلشه که ظاهرا ایتالیایی الاصل بود برای وکالت مذاکره و او را جذب می کنند. وکیل پرونده را خواند و بعدها که من پرونده را خواندم دیدم که یک لایحه شش صفحه ای داده است.

دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال در مورد این شائبه که این وکیل بعضی وقت ها به گونه ای وارد دعوا می شد که شانس ایران برای برد کمتر می شد گفت: چیزی که من دیدم این بود که 6-7 صفحه بیشتر لایحه نیست. در کنار آن 30-40 صفحه هم ضمیمه بود که برخی از این ضمایم حتی ترجمه هم نشده بود. مثلا از بانک ترکیه که پول ویلموتس آنجا بود رسیده گرفته بودند ولی به زبان ترکی بود! باید این ترجمه می شد تا به صورت رسمی در پرونده درج شود.

نبی در مورد شکست در دو پرونده با وکیل یاد شده تاکید کرد: دلشه یک دعوای متقابل هم مطرح کرده بود که به نظر من جایگاه نداشت. در هر دو پرونده (چه شکایت ویلموتس از ایران و چه در دعوی متقابل وکیل) متاسفانه کمیته تعیین وضعیت فیفا علیه فدراسیون فوتبال ایران رای داد. وقتی رای آمد من دیدم که به فدراسیون فرستاده نشده است. فردای آن گفتم به دلشه بگویند رای برای شما آمده چرا برای ما نمی فرستید؟ چون آن موقع آرا به خود وکیل می آمد!

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا