تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

ماموریت کمیسیون فرهنگی مجلس برای تهیه طرح به منظور نشر سیره سیاسی و فرهنگی رسول مکرم اسلام

  • 11 آبان 1399 - 8:59


نائب رئیس مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس با تهیه طرح‌هایی در مسیر نشر سیره سیاسی و فرهنگی پیامبر مکرم اسلام گام بردارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 آبان 99) با اشاره به هفته وحدت گفت:اهل تسنن 10 ربیع و اهل تشیع 17 ربیع‌ را سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) می‌دانند و امام خمینی (ره) این فاصله این چند روز را هفته وحدت نامیدند تا از این طریق با دسیسه‌های دشمنان اسلام مقابله شود لذا هفته وحدت بهترین فرصت در تبیین سیره نبوی برای جوامع بشریت است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جا دارد کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تهیه طرح‌هایی در حمایت از نشر سیره سیاسی و اخلاقی پیامبر رحمت و خاندان مطهرش خاصه گسترش دهنده علوم نبوی حضرت امام جعفر صادق (ع) گام مهم بردارد که نفس انقلاب اسلامی چیزی جز گسترش فرهنگ و سیاست اسلام ناب نیست.

وی افزود:در زمینه وحدت امام روح الله می‌فرمایند «ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم؛ مسلمان و برادر هستیم اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانان شود بدانید یا جاهل است یا از کسانی است که می‌خواهد بین مسلمانان اختلاف بیندازد. قضیه شیعه و سنی در کار نیست ما همه با هم برادریم».

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: رهبر معظم به این نکته اشاره داشتند « آن کسی که ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر می‌دهد چه شیعه و چه سنی مزدور دشمن است چه بداند چه نداند».

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امر مهم و خطیر تاکید بر وحدت شیعه و سنی مقطعی، تاکتیکی و مصلحتی نبوده بلکه استراتژیک و راهبردی است و ریشه در آیات قرآن کریم، سیره ائمه اطهار (ع) و همچنین رویه و سنت اکابر و مشایخ دینی و مذهبی برادران اهل سنت دارد.

وی افزود: خوشبختانه اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه به عنوان رکن رکین و قاعده زرین، جوهر و گوهر شالوده قانون اساسی در قالب اولی الامر مورد اذعان و تصدیق مذاهب اسلامی است. به نحوی که پیروان مذاهب اربعه اهل سنت بر طبق اصول و مبانی و مفروضات بنیادین فطری‌شان تبعیت از اوامر و نواحی حاکمیتی رهبری را بر خود فریضه شرعی دانسته که تقدیم 23 هزار شهید اهل سنت در دفاع از حریم و حرمت نظام مقدس الهی ایران بیانگر وفاداری و فداکاری صادقانه و مخلصانه‌ای است که برای استقرار و استمرار شجره طیبه نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ و صیانت از تمامیت ارضی یکپارچگی سرزمینی، تامین منافع ملی  تثبیت منفعت عمومی معمول شده است.

ادامه دارد…


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها