ماکرون اتهامِ «تضعیف اصول آزادیخواهانه» در فرانسه را رد کرد

  • 15 آذر 1399 - 2:41
ماکرون اتهامِ «تضعیف اصول آزادیخواهانه» در فرانسه را رد کرد

رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه اتهامها مبنی بر مخالفت دولت وی با اصول آزادیخواهانه را به شدت رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز جمعه تمام اتهامها مبنی بر اینکه دولت وی با ارائه طرحی جنجالی برای حفاظت از اقدامات سرکوبگرانه مأموران پلیس، چرخشی غیرلیبرال و مخالف اصول آزادی داشته است، را رد کرد.

ماکرون در مصاحبه ای با تارنمای «بروت» (Brut) در مورد رسانه های بین المللی که این طرح وی را «غیرلیبرال» می خوانند، گفت: «امروز وضعیت راضی کننده نیست، اما من را عفو کنید، این وضعیت از ما یک دولت استبدادی نمی سازد».

وی در ادامه مدعی شد: «ما مجارستان، ترکیه یا کشوری مانند آن نیستیم. من نمی توانم اجازه دهم که گفته شود ما آزادیها را در کشورمان تضعیف می کنیم».

گفتنی است که پس از انتشار تصاویر ویدئویی ضرب و شتم یک مرد سیاهپوست به دست سه مأمور پلیس در داخل استودیوی موزیک خود در اوایل ماه دسامبر اعتراضات مردمی به این طرح جنجالی دولت فرانسه رو به فزونی گذاشت.

رئیس جمهور فرانسه ضمن «غیرقابل قبول» خواندن این اقدام سه مأمور پلیس، مدعی شد: «این بدان معنا نیست که تمام نیروهای پلیس ذاتاً خشن و نژادپرست هستند».

وی در توجیه این خشونت نیروهای پلیس فرانسه به زخمی شدن یک مأمور پلیس در جریان اعتراضهای مردمی اشاره کرد و ادعا کرد که «اگر جامعه را یک کل در نظر نگیریم، نمی توانیم برخورد عادلانه ای با امور داشته باشیم».

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0