بین الملل

«ماکرون» حمایت کامل خود را از «محمد بن زائد» اعلام کرد

با انتشار توئیت عربی؛

رئیس جمهور فرانسه که برای ادای احترام به رئیس فقید امارات به ابوظبی سفر کرده است، حمایت کامل خود را از جانشین و برادر او اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که برای حضور در مراسم بزرگداشت «خلیفه بن زائد آل نهیان» رئیس فقید امارات متحده عربی به این کشور سفر کرده است، حمایت کامل خود را از «محمد بن زائد آل نهیان» به عنوان رئیس جدید امارات اعلام کرد.

ماکرون در صفحه عربی توئیترش با انتشار عکسی از خود در کنار محمد بن زائد در ابوظبی نوشت: برای بزرگداشت شیخ خلیفه بن زائد که به علت ارج نهادن به ارزش‌های انسانی، تسامح و گفتگو مورد احترام همگان بود، در ابوظبی حضور دارم.

رئیس جمهور فرانسه در پایان توئیت خود تأکید کرد: حمایت خود را از برادرِ شیخ خلیفه بن زائد یعنی شیخ محمد بن زائد که به عنوان رئیس جدید امارات انتخاب شده است و همچنین از همه مردم این کشور اعلام می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، «شورای عالی اتحاد» به ریاست شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی در جلسه صبح شنبه، «شیخ محمد بن زائد آل نهیان» را به عنوان رئیس جدید این کشور انتخاب کرد. او جانشین شیخ خلیفه شد که روز جمعه در ۷۳ سالگی درگذشت.

در بیانیه‌ای که از سوی وزارت امور ریاستی امارات متحده عربی منتشر شد، آمده است که بر اساس اصل ۵۱ قانون اساسی، شیخ محمد بن زائد آل نهیان به اتفاق آرا به عنوان رئیس دولت امارات و جانشین شیخ خلیفه بن زائد آل نهیان انتخاب شد.

شورای عالی اتحاد امارات از ۷ حاکم امارت‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، رأس‌الخیمه و ام‌القوین تشکیل شده است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا