تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

ما نیازمند سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در سرزمینمان نیستیم

  • 20 آبان 1399 - 16:09

یک نماینده پارلمان عراق با انتشار پستی توئیتری ضمن انتقاد شدید از سرمایه گذاری اقتصادی عربستان سعودی در عراق، نوشت: ما نیازمند این نیستیم که غریبه ها روی زمین‌هایمان سرمایه گذاری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «حسن فدعم الجنابی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی از واگذاری برخی زمین‌ها به عربستان سعودی و سرمایه گذاری این کشور در عراق به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در همین ارتباط با انتشار یک پست توئیتری نوشت: ما نیازمند این نیستیم که غریبه‌ها روی زمین‌های ما سرمایه گذاری کنند. ما آب داریم، زمین داریم، تجربه و نیروی کار داریم و از آن مهم‌تر مدیریت داریم.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه یادآور شد: پس چرا باید سرمایه گذار خارجی برای ما آورده شود؟ وی سپس خطاب به مسئولان عراقی گفت: از تولیدات داخلی حمایت کنید، جلوی فساد را بگیرد و خواهید دید که جوانان ما و فرزندان این سرزمین چه می‌کنند. وی همچنین خطاب به مقامات عراقی تأکید کرد: به خودتان اعتماد داشته باشید. به ملت خود اعتماد داشته باشید. این راه حل است.

مدتی است که مسأله واگذاری زمین‌هایی در نقاط مختلف عراق به عربستان سعودی با هدف سرمایه گذاری‌های اقتصادی این کشور، جنجال زیادی را در صحنه سیاسی عراق ایجاد کرده است. رهبران احزاب و جریان‌های سیاسی مختلف به این اقدام دولت بغداد واکنش نشان داده و آن را برخلاف منافع ملی قلمداد کرده‌اند. برخی دیگر از شخصیت‌ها و تحلیلگران سیاسی عراقی نیز به واگذاری زمین به سعودی نیز واکنش نشان داده و از آن به شدت انتقاد کرده‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها