تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

متخلفان آفرودسوار کویر مرنجاب شناسایی شدند

  • 11 آبان 1399 - 9:18

کاشان – مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: متخلفین آفرودسوار که با تعقیب کل وحشی باعث هلاکت این حیوان شدند، شناسایی شدند.

ایرج حشمتی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار گسترده صحنه تعقیب یک کل وحشی توسط آفرودسواران در کویر مرنجاب اظهار داشت: با توجه به حساسیت این موضوع مراتب سریعاً در دستور کار قرار گرفت و مراحل شناسایی این افراد آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه متخلفان در نهایت شخصاً به اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل مراجعه کردند، ابراز داشت: با پذیرش تخلف از سوی این آفرودسواران پرونده‌ای برای آنها تشکیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به قوانین جاری جریمه تلف شدن کل وحشی از متخلفان دریافت شد، تصریح کرد: از این افراد ۲۵۰ میلیون ریال دریافت و به حساب دولت ریخته شد.

وی با اشاره به اینکه پس از مراحل مقدماتی پرونده متخلفان به مراجع قضائی ارسال شد، تاکید کرد: رخ دادن این حوادث به دلیل گردشگری‌های ناهمسو با محیط زیست است که امیدواریم با تمهیدات و تدابیر اندیشیده شده توسط دستگاه‌های ذی ربط دیگر شاهد این چنین حوادث تلخی نباشیم.

به گزارش مهر چندی پیش کلیپی به طور گسترده در فضای مجازی انتشار یافت که گروهی آفرودسوار با تعقیب یک کل وحشی در کویر مرنجاب سبب خستگی و تشنگی بر این حیوان شدند و در نهایت کل وحشی در اثر استرس ناشی از این تعقیب و عوارض بعد از آن هلاک شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها