تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

متقاضیان طرح مسکن ملی در سیریک تعیین تکلیف می‌شوند

  • 16 آبان 1399 - 13:37

سیریک – رئیس اداره بنیاد مسکن سیریک گفت: متقاضیان طرح مسکن ملی در سیریک تعیین تکلیف می شوند.

محسن سپیدان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اذعان به اینکه، پس از ارسال و پیگیری‌های لازم با دستور مدیرکل بنیاد مسکن قیمت‌های امسال زمین‌های بنیاد مسکن اصلاح شد، اظهارداشت: بعد از سه سال ارزش زمین‌های بنیاد مسکن در شهرستان سیریک از پنج هزار تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد که مورد اعتراض متقاضیان زمین شد، در نهایت با کاهش قیمت اراضی تحت مدیریت بنیاد مسکن موافقت شد.

سپیدان زاده افزود: با توجه به اینکه در طول سه سال گذشته زمین‌های بنیاد مسکن افزایش قیمت پیدا نکرده بود، از این جهت است که قیمت این زمین‌ها با افزایش سه برابری روبرو شد و به هر متر ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه، این افزایش قیمت با نارضایتی متقاضیان زمین در روستاهای شهرستان سیریک روبرو شد، تصریح کرد: وجوهی که گرفته می‌شود بخشی در راستای ایجاد زیرساخت‌های توسعه روستاها، محرومیت زدایی، بهبود وضعیت معیشتی، اشتغال و رفاه حال روستاییان هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه، مردم هر چه نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند، یقیناً تمایل بیشتری در پرداخت حق سهم اراضی متعلق به بنیاد خواهند داشت، افزود: پس یقیناً بخشی از توسعه و آبادانی این روستاها بر عهده خود مردم و بخشی هم به عهده نباید مسکن است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در تمام ۷۵ روستای شهرستان سیریک، زمین جهت واگذاری دارد، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن در شهر و روستاهای سیریک بخشی از اراضی در اختیار دارد که در جهت توسعه و آبادانی این روستاها برابر قانون و ضوابط و بعد از اینکه مردم حق سهم این نهاد پرداخت کنند زمین در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

رئیس اداره بنیاد مسکن سیریک، با اشاره به رونق احداث مسکن ملی طی یک سال گذشته، در شهرستان سیریک، گفت: دولت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سالیان اخیر برای رونق ساخت و ساز در کشور، طرح‌هایی همچون طرح مسکن ملی اقدام به ساخت و تولید مسکن در شهرهای کشور کرده است، که در شهرستان سیریک ۴۰ نفر متقاضی داشته است.

سپیدان زاده گفت: تعداد ۴۰ نفر جهت مسکن ملی در شهر سیریک ثبت نام کردند، که بعد از اینکه مرحله غربالگری صورت گرفت تعداد ۷ نفر از آنها تائید شدند و تا کنون ۵ نفر توانستند سهم آورده خود را واریز کنند و تائید نهایی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه، ملاک معرفی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تائیدیه اداره بنیاد مسکن است، افزود: قرعه کشی انتخاب زمین و طبقه آن با حضور نماینده فرمانداری، رئیس دادگستری سیریک، رئیس بنیاد مسکن، نماینده حراست و نماینده فنی بنیاد مسکن هرمزگان و متقاضیان واجد شرایط برگزار شد و زمین متقاضیان جانمایی شد.

وی تاکید کرد: آن دسته از افرادی که متقاضی مسکن هستند و ثبت نام اولیه خود انجام داده‌اند، ولی هنوز موفق نشده‌اند که مدارک خود را در سامانه بازگذاری کنند، هر چه سریع‌تر نسبت به این مهم اقدام کنند تا اینکه بتوانیم پرونده مسکن ملی شهرستان نیز تعیین تکلیف کنیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها