• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

متوسط سن خودروها در آمریکا چقدر است؟

  • 24 خرداد 1400 - 16:23


موسسه IHS مارکت طی گزارشی رقم متوسط سن خودروها در آمریکا را اعلام کرد که احتمالا برای بسیاری از ما ایرانیان قابل باور نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، IHS مارکت اعلام کرد که متوسط سن خودروهای سواری و وانت‌های کوچک در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۱۲٫۱ سال افزایش یافته است. 

این موسسه تحقیقاتی اعلام کرد که نسبت به سال ۲۰۱۹ متوسط سن خودروها در آمریکا دو ماه بیشتر شده که ممکن است در آینده نزدیک شاهد کاهش سن متوسط باشیم؛ چراکه با فروکش کردن بحران کرونا فروش خودروهای نو و دست دوم در آمریکا افزایش خواهد یافت. 

در سال ۲۰۲۰ همچنین میزان مسافتی که رانندگان آمریکایی با خودروهای خود طی کرده بودند، نسبت به سال ۲۰۱۹، ۱۳ درصد کاهش یافته و البته تعداد خودروهایی که در این کشور اوراق شده بودند نیز بیش از ۱۵ میلیون دستگاه بوده است. 

در شرایط عادی میزان بالای اوراق شدن اوراق‌ها به کاهش سن متوسط خودروها منجر می‌شود، اما کاهش استفاده از وسایل نقلیه در این کشور در کنار پایین آمدن فروش خودروهای نو باعث شده تا شاهد برعکس شدن شرایط و افزایش متوسط سن خودرو در آمریکا باشیم. 

این موسسه گفته تداوم روند کمبود قطعات الکترونیکی برای خودروسازان که باعث شده تولید آنها کاهش یابد، منجر به پایین آمدن موجودی خودرو نمایشگاه‌ها و افزایش قیمت خودرو در این کشور شده و در عین حال قیمت خودروهای دست دوم را افزایش داده است.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.