شهرستان ها

مجمع سلامت تنگستان راه‌کارهای تخصصی برای این شهرستان ارائه دهد

بوشهر- فرماندار تنگستان گفت: در مجمع سلامت، با یک برنامه‌ریزی مفید، با ارائه راه‌کارهای تخصصی هم در کوتاه مدت و هم در درازمدت، به سلامت جامعه تنگستان کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی عصر دوشنبه در مجمع سلامت شهرستان تنگستان با بیان اینکه نباید وقتی بحث از اشتغال مبتنی بر سلامت روان می‌شود، اذهان به سمت جوانان در شرف ازدواج برود، اظهار داشت: در گذشته، زنان و مردان تا روزهای آخر حیات خود مشغول کار و فعالیت بودند و این موضوع برای سلامت روان سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار بود.

فرماندار تنگستان تاکید داشت: در مجمع سلامت، با یک برنامه‌ریزی مفید، با ارائه راه‌کارهای تخصصی هم در کوتاه مدت و هم در درازمدت، به سلامت جامعه تنگستان کمک کنیم.

لطفی ضمن اشاره به اینکه خیلی از مسائل و آسیب‌های اجتماعی که در جامعه ایجاد می‌شود، از مشکلات اقتصادی و در نتیجه درگیری‌های روانی نشأت می‌گیرد، اضافه کرد: خانواده‌ای که از نظر مالی ضعیف باشد، اعضا و فرزندان خانواده نمی‌توانند به شیوه صحیح حمایت شوند و سلامت روانی آنها خدشه‌دار می‌شود، همچنین مسئله بیکاری می‌تواند به سلامت روانی خانواده‌ها را آسیب وارد کند.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: وقتی از فقر خانواده‌ها گفته می‌شود، منظور صرفاً فقر معیشتی یا ضعف مالی خانواده‌های مستضعف نیست و موضوع فقر به عدم توانایی حمایت‌های روانی سرپرست خانواده از اعضا نیز بر می‌گردد.

وی با یادآوری اینکه اگر کار نباشد، امراض می‌آیند و اگر امراض آمد، مجبوریم برای حوزه درمان هزینه کنیم، تاکید کرد: باید با ایجاد یک گفتمان و فرهنگ عمومی با موضوع پیشگیری در بین مردم و همچنین انجام اقدامات عملی لازم برای سلامت پیش از درمان و پیشگیری افراد سرمایه‌گذاری کرد تا به مرحله هزینه‌ساز درمان نرسیم.

لطفی بیان کرد: برای سالمندان زمینه‌ای ایجاد کنیم که به طور مستمر در خانه نمانند، چون دچار استرس و نگرانی و مشکلات روانی شده و به درمان نیازمند می‌شوند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا