تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

محجوب: فدراسیون شطرنج به ستاد انتخاباتی تبدیل شده/ مربیان و پیشکسوتان را تهدید می‌کنند

  • 12 آبان 1399 - 11:02


استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: متاسفانه فدراسیون شطرنج را تبدیل به ستاد انتخاباتی کرده‌اند.


مرتضی محجوب در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص آخرین شرایط فدراسیون شطرنج و تعویق انتخابات این فدراسیون اظهار داشت: 7 ماه است که فدراسیون روی هوا است. مسئولان جدید فقط مربیان و پیشکسوتان را تهدید می‌کنند. در کل باید اعتراف کنم که حال شطرنج خراب است.

وی با بیان اینکه دو نفر از کارمندان فدراسیون اخراج شدند، ادامه داد: سمیع‌زاده از شنا آمده و نمی‌داند چه می‌کند. او شمشیر را از رو بسته و همه پیشکسوتان و مربیان را مستقیم می‌زند. بعد از انتشار عکس‌های بی‌حجاب یک کاندید، همه چیز بهم ریخته است. آنها از قوانین رد شده‌اند و حالا می‌خواهند هر طور که شده همه چیز را عادی جلوه دهند.

استاد بزرگ شطرنج ایران خاطر نشان کرد: چند روز قبل پهلوان‌زاده، پریدر، چند شطرنجباز و چند رئیس هیأت در فدراسیون جمع شده بودند. ضمن اینکه به مسئول دبیرخانه و نیما مصلحی، یکی دیگر از کارمندان فدارسیون گفتند که به خانه بروند و تا زمانی که به آنها اعلام نشده حق حضور در محل کار خود را ندارند. مصلحی با شنیدن این صحبت‌ها از مسئولان فدراسیون نامه اخراج و برکناری خواست اما هیچ مدرکی به وی ندادند.

محجوب تصریح کرد: سمیع‌زاده هر روز با یک نفر در فدراسیون دعوا می‌کند. احترام جایگاه و کسوت افراد را نگه نمی‌دارد. ضمن اینکه آنها نامه‌ای برای هیأت‌ها ارسال کردند تا نسبت به انتشار عکس‌های پریدر ابراز انزجار کرده و از وی حمایت کنند.

وی گفت: من عضو کمیته فنی هستم اما چند ماه است که کمیته فنی برگزار نمی‌شود. دلیل آن را شیوع ویروس کرونا اعلام می‌کنند، اما خودشان در فدراسیون جمع شده و تشکیل جلسه داده تا برای یک گزینه خاص رای جمع کنند.

استاد بزرگ شطرنج ایران با بیان اینکه تعطیلی شطرنج زندگی برخی از قهرمانان را دچار مشکل کرده است، اظهار داشت: لیگ کشتی هم در این شرایط کرونایی برگزار شد اما شطرنج که قابلیت آنلاین برگزار شدن را هم دارد، برگزار نشده است. این شرایط واقعاً خنده‌دار است.

محجوب افزود: دبیر مجمع هم هر روز برای همه خط و نشان می‌کشد. متاسفانه فدراسیون به ستاد انتخاباتی تبدیل شده و با ورود وزارتخانه به اتفاقات فدراسیون، حاشیه‌های این فدراسیون بیشتر شده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها