تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

محدودیت‌های کرونایی در البرز به مدت یک ماه اعمال می‌شود

  • 20 آبان 1399 - 16:33

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز از اعمال محدودیت‌های کرونایی در این استان از امروز ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نورمحمد فردی بعد از ظهر سه‌شنبه در حاشیه جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان البرز از اعمال محدودیت‌های کرونایی هم‌زمان با سراسر کشور از امروز ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: بر اساس تصمیمات چهل و دومین جلسه ستاد ملی کرونا، فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ عصر تا صبح تعطیل می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های مرتبط با گروه شغلی یک مانند بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها، مراکز تولید و عرضه محصولات پروتئینی و میادین میوه و تره‌بار در هر ساعت از شبانه‌روز ممکن است و رستوران‌ها و مراکز عرضه غذاهای سرد و گرم نیز تنها به شکل بیرون‌بر مجاز به فعالیت خواهند بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این اقدام با توجه به شرایط خاص و حاد بیماری کرونا و ضرورت مدیریت روند تصاعدی این بیماری اعمال می‌شود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان البرز تأکید کرد: حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال بیماری مهم‌ترین هدف ستاد مدیریت مقابله با کرونا در البرز است که باید بیش از پیش از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها، بازرسین و … مکلفند با متخلفان طبق قانون برخورد و متناسب با مورد، مجازات جریمه یا پلمپ واحد را برای آنان اعمال کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم اجرا و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: از شهروندان انتظار داریم جهت حفظ سلامت خود و سایر شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی اقدام کنند در غیر این صورت رانندگان موظف هستند از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری کنند.

لزوم اهتمام و توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در پاسخگویی به موقع به اصحاب رسانه و افکار عمومی بخش دیگری از موارد مطرح شده از سوی رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان بود. وی در این رابطه یادآور شد: مقوله فرهنگ و فرهنگ سازی در گرو تقویت تعاملات و ارتباطات مطلوب و بهینه است زیرا نمی‌توان فرهنگ را با بخشنامه، دستور العمل و … به مردم ابلاغ کرد.

وی افزود: در این راستا از مسئولان انتظار می‌رود در عصری که به عصر ارتباطات معروف است و اخبار و اطلاعات در لحظه تبادل می‌شود، نسبت به ارائه اخبار و اطلاعات موثق و صحیح به منظور اقناع افکار عمومی اقدام نموده و نسبت به وقایع و رویدادهای جامعه و عملکرد خود بی تفاوت نباشند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها