محدودیت تردد ساعت۲۱ در استان سمنان لغو شد

  • 14 آذر 1399 - 22:52

سمنان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه هفت شهرستان استان در وضعیت نارنجی هستند، گفت: ممنوعیت تردد ساعت ۲۱ در شهرستان‌ها لغو شده است.

حبیب الله خجسته پور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی از فردا شنبه در سطح استان سمنان، بیان کرد: با توجه به اینکه هفت شهرستان استان در وضعیت نارنجی قرار داشته و میامی نیز حالت زرد کرونایی به خود گرفته، برخی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها در استان لغو می‌شود.

وی با بیان اینکه ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ الی چهار صبح در شهرستان‌های استان سمنان لغو شده است، بیان کرد: همچنان ورود پلاک‌های غیر بومی به شهرستان‌های نارنجی استان یعنی سمنان، شاهرود، دامغان، سرخه، گرمسار، آرادان و مهدی‌شهر ممنوع است و تنها ورود خودروهای غیر بومی به میامی آزاد محسوب می‌شود.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان سمنان با بیان اینکه افراد بومی که پلاک خودروی شأن غیر بومی است با ارائه مدارک سکونت و یا اقامت و محل کارشان می‌توانند وارد شهرستان‌های نارنجی استان شوند، بیان کرد: ورود برای پلاک‌های غیر ۹۶ و ۸۶ به هفت شهرستان دیگر استان به جز میامی ممنوع است.

خجسته پور با بیان اینکه از فردا شنبه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند تا ۵۰ درصد از کارکنان خود را در محل کار داشته باشند، بیان کرد: در هفت شهرستان استان میزان حضور کارکنان بسته به صلاح دید رئیس آن دستگاه می‌تواند تا ۵۰ درصد متغیر باشد در میامی این عدد تا دو سوم کارکنان است.

وی با بیان اینکه اصناف نیز می‌توانند در گروه‌های یک و دو از فردا بدون محدودیت زمانی فعالیت کنند، گفت: گروه‌های اول و دوم یعنی تقریباً تمام اصناف به جز تالارهای عروسی، سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های ورزشی پر برخورد، کافه سراها، قهوه خانه‌ها و… البته باید گفت این رفع محدودیت برای مشاغل ضروری، خدماتی و نیروهای مسلح نخواهد بود و آنها با تمام قوا در محل کار حاضر هستند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه همچنان تردد در محورهای بین شهری استان مانند سابق آزاد است، گفت: تنها محدودیت‌های جاده‌ای که وجود دارد همان عدم ورود پلاک‌های غیر بومی به هفت شهرستان استان به جز میامی خواهد بود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0