تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

محمدی راد: دنبال اجرای عدالت هستم/ چرا آیین‌نامه مصوب فدراسیون والیبال باید تغییر کند؟

  • 30 خرداد 1400 - 3:50


سرمربی تیم والیبال سپاهان گفت: با استناد به آیین‌نامه مصوب فدراسیون والیبال دنبال اجرای عدالت هستم.

رحمان محمدی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد برگزاری جلسه در فدراسیون والیبال برای تعیین نحوه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور اظهار داشت: من با اصل ماجرا مشکل دارم. چرا تعداد تیم‌ها کم و زیاد می‌شود؟ ما آیین نامه‌ای داریم که فدراسیون از قبل آن را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده و طبق‌ آن لیگ ما ۱۲ تیمی است. 

وی ادامه داد: علاوه بر تعداد تیم‌ها، بندهایی وجود دارد که تصویب هم شده است. به عنوان مثال بندهایی درخصوص تعداد بازیکنان لیگ برتری و… قوانینی وضع و تصویب شده که باید اجرا شود. برخی از باشگاه‌ها درخواست داده‌اند که تعداد تیم‌های لیگ برتر افزایش پیدا کند که این با آیین‌نامه جور در نمی‌آید.

سرمربی تیم والیبال سپاهان اصفهان خاطرنشان کر: بحث من آیین‌نامه و قانونمندی فدراسیون است. پیشنهاد می‌کنم مسابقات به صورت رفت و برگشت و در نهایت صعود ۸ تیم به مرحله پلی آف برگزار شود. در سال‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییراتی در مدل برگزاری بازی‌ها ایجاد کردند که البته طبیعی هم بود و شرایط باید تغییر می‌کرد، اما حالا لیگ فوتبال و فوتسال و… به صورت رفت و برگشت در حال برگزاری است.

محمدی‌راد ادامه داد: به امید خدا این ویروس در حال کنترل است و با این شرایط مسابقات در رشته‌های دیگر هم به صورت نرمال در حال برگزاری است پس چه دلیلی دارد ما در والیبال تغییر ایجاد کنیم؟ سال گذشته نسبت به برخی اتفاقات اعتراض کردم و گفتم بعضی از تیم‌ها در این مدل ذی‌نفع هستند و این مدل به دور از عدالت است.

وی با بیان اینکه به دنبال اجرای عدالت هستم، گفت: فدراسیون والیبال آیین‌نامه دارد و ادعا می‌کند که جز تیم‌های برتر جهان است. پس همه چیز باید قانونمند باشد. ما باشگاهی هستیم که همه چیز براساس نظم برنامه‌ریزی می‌شود و نیاز داریم که قوانین مدون و تنظیم شده باشد. طبیعی است که هر باشگاهی به دنبال منافع خود باشد، اما با این حال من می‌گویم قانون‌مداری بهتر از همه چیز است.

سرمربی تیم والیبال سپاهان اصفهان اظهار داشت: همین حالا که تیم‌ها شروع به یارگیری کرده‌اند، هنوز در برخی پست‌ها دچار مشکل هستند. اگر قرار باشد تیم‌های دیگری هم به لیگ اضافه شود، بازیکن کم می‌آوریم. سال گذشته برخی‌ها اصرار به افزایش تیم‌ها داشتند، اما با احترام به تمام تیم‌ها، ببینید دو تیم آخر جدول رده‌‌بندی چند برد کسب کردند؟ بحث کلی من آیین‌نامه است که بخاطر کرونا تغییراتی در آن ایجاد شد.

وی افزود: در سال اولی که مسابقات نیمه‌کاره ماند تیم‌های صعود و سقوط کننده مشخص نشد و گفتند تیمی سقوط نمی‌کند و دو تیم از دسته اول می‌آیند. برای سال ۹۹ گفتند ۴ تیم حذف شوند و ۲ تیم از لیگ دسته اول بیایند تا لیگ ۱۲ تیمی شود، اما در شرایطی که مسابقات هنوز تمام نشده بود برخی‌ تیم‌ها که سقوط کرده بودند می‌گفتند ما قطعاً در لیگ برتر خواهیم بود، چون لیگ ۱۶ تیمی می‌شود. 

روش‌های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای برگزاری مسابقات لیگ برتر به شرح زیر است:

روش اول: به صورت VNL (لیگ ملت‌ها) – صعود به مرحله نهایی ۶ تیم

روش دوم: ۱۶ تیم در دو گروه ۸ تیمی به شکل رفت و برگشت در شهرهای میزبان – صعود به مرحله پلی‌آف از هر گروه ۴ تیم

روش سوم: ۱۶ تیم در یک گروه دوره‌ای – صعود به مرحله پلی‌آف ۸ تیم

روش چهارم: ۱۶ تیم در یک گروه فقط رفت و برگشت بدون برگزاری مرحله پلی‌آف

انتهای پیام/سرمربی تیم والیبال سپاهان گفت: با استناد به آیین‌نامه مصوب فدراسیون والیبال دنبال اجرای عدالت هستم.

خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها