بین الملل

محمود عباس: بر لزوم تحقق «حق بازگشت» فلسطینیان تأکید داریم

به مناسبت هفتاد و چهارمین سالروز اشغال فلسطین؛

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که نمی توان ملت فلسطین را شکست داد و این ملت از هیچکدام از حقوق خود عقب نشینی نمی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود به مناسبت هفتاد و چهارمین سالروز اشغال فلسطین عنوان کرد: حقیقیت آشکار این است که تحت هیچ شرایط نمی توان ملت بزرگ فلسطین را شکست داد و یا اراده آن را ضعیف کرد؛ چرا که این ملت صاحب حق است و نمی توان با روایت های جعلی آن را از بین برد.

وی افزود: مقاومت در سرزمین فلسطین هر چقدر هم در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی، دشوار و پیچیده باشد، بهترین واکنش به اشغال سرزمین فلسطین و تفکر پاکسازی نژادی، شهرک سازی و یهودی سازی است.

عباس از رهبران رژیم صهیونیستی خواستار خارج شدن از چارچوب انکار حقوق مشروع ملت فلسطین شد و گفت: ملت فلسطین از هیچ یک از حقوق حقه خود به ویژه حق تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شریف چشم پوشی نخواهد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر حق بازگشت و ایجاد راه حل عادلانه برای مسئله آوارگان فلسطینی بر مبنای قطعنامه ۱۹۴ و طرح صلح عربی تاکید کرد.

وی وحدت ملی را بهترین و قویترین واکنش به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی دانست و از جامعه بین المللی خواست از سکوت و سیاست یک بام و دو هوا دست بردارد؛ چرا که به گفته او این اقدام باعث مبادرت اسرائیل به ارتکاب جنایت و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین شده است.

گفتنی است، فسلطینیان ۱۵ ماه می هر سال را به عنوان سالروز اشغال سرزمین خودو آواره شدن آنها از خانه هایشان در سال ۱۹۴۸ را گرامی می دارند و از این فاجعه تحت عنوان «نکبت» یاد می‌کنند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا