مخازن پسماند «تر» در محله پاک شمال تهران، جمع آوری شد  

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

محله ازگل به عنوان محله پاک در شمال تهران انتخاب و عملیات اجرایی طرح کاپ در آن با جمع آوری مخازن پسماندتر از معابر شهری و توزیع مخازن خانگی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: با هدف پیاده سازی سیاست های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در زمینه کاهش تولید پسماند خشک، تفکیک و کم حجم سازی پسماندها، جلوگیری از فعالیت عوامل غیر مجاز در جمع آوری پسماند، محله ازگل به عنوان پایلوت برای اجرای طرح محله پاک انتخاب و اقدامات لازم در پیاده سازی طرح کاپ در این محله در حال اجرا است.

وی گفت: در حال حاضر با همکاری ناحیه ۹ و اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه یک، عملیات اجرای طرح کاپ با توزیع ۴۹۰ مخزن در مجتمع های مسکونی محله ازگل (محله پاک) آغاز شد.

جعفریان افزود: پس از ارائه آموزش های لازم و معرفی کامل طرح در این محله، مخازن ۱۱۰۰ لیتری پسماند تر مستقر در معابر این محله حذف و پسماندهای هر واحد مسکونی طبق برنامه تحویلی به ساکنین، در ساعت ۱۰ صبح روزهای زوج از در منازل جمع آوری خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ماه های گذشته آموزشگران در سه فاز اقدام به آموزش شهروندان و شناسایی نیاز ۸۵۷ پلاک محله نمودند که در همین راستا ۱۰ مخزن ۱۱۰۰ لیتری مشکی وآبی، ۲۰۰ مخزن ۲۴۰ لیتری آبی و مشکی و همچنین مخزن ۱۲۰ لیتری به تعداد ۲۸۰ عدد در مجتمع های مسکونی در حال توزیع است.

معاون شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: ایستگاهی تحت عنوان «ایستگاه پاسخگویی طرح کاپ» در محله ازگل، خیابان فرهنگیان برپا شده است که شهروندان می توانند با مراجعه به آن و دریافت آموزش های لازم و ارائه مشخصات، دو مخزن پسماند یکی مخصوص پسماند تر (به رنگ مشکی) و دیگری مخصوص پسماند خشک (به رنگ آبی) تحویل بگیرند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0