تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

مدارس باید کانون تعامل محله و کانون مدیریت بحران باشند

  • 22 آبان 1399 - 10:26

رییس سازمان نوسازی مدارس گفت: برآنیم تا علاوه بر استاندارد بودن بین‌المللی مدارسی که ساخته می شود این مدارس واجد معماری ایرانی اسلامی باشند و محل تعامل با محله، دوستدار محیط زیست و… باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرالله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی مدارس صبح امروز در مراسم افتتاح طرح های آموزشی و تربیتی که با حضور رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: از اهتمام ریاست جمهور و حمایت وزیر آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه تشکر می کنم. مدرسه امروز فقط یک ساختمان نیست بلکه ویترین وضعیت علمی و فرهنگی و نماد هویت ملی از مرکز تا دور افتاده ترین مناطق مرزی کشور است.

وی ادامه داد: ما کانون تربیت تمام ساحت نسل آینده هستیم. برآنیم تا علاوه بر استاندارد بودن بین المللی مدارسی که ساخته می شود این مدارس واجد معماری ایرانی اسلامی باشند و در عین حال محل تعامل با محله، دوستدار محیط زیست و… باشد.

رخشانی مهر بیان کرد: همچنین با توجه به بحران هایی مثل سیل و زلزله برآنیم که این مدارس کانون مدیریت بحران مانند سیل و زلزله ما باشد.

رییس سازمان نوسازی مدارس اظهار کرد: ما نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم. امروز شاهد مشارکت ۳۰ درصد مشارکت در مدرسه سازی توسط خیرین صورت می گیرد و در کنار آن توجه دولت در ایمن سازی فضاهای آموزشی در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است.

وی گفت: همین موضوع که قرار است با دستور ریاست جمهوری با تامین ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام شاهد تحقق ایمن سازی مدارس باشیم، نشان دهنده اهتمام دولت در امر مدرسه سازی است.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها