مددسرای رازی در مرکز تهران آماده پذیرش افراد بی‌خانمان

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳


شهردار منطقه 11 تهران از آمادگی مددسرای رازی برای پذیرش افراد بی‌خانمان در شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، نصرالله آبادیان، شهردار منطقه ۱۱ تهران درباره پذیرش افراد بی خانمان در مددسرای رازی گفت: در شرایطی که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم و از طرفی به فصل سرد سال نزدیک شده‌ایم، به منظور تأمین سرپناهی برای افراد بی خانمان، مدد سرای رازی با ظرفیت 60 درصدی تجهیز و آماده پذیرش مددجویان است.

وی با اشاره به این که مددسرا ظرفیت پذیرش 40 نفر را دارد ؛ افزود: به منظور پیش گیری از ابتلای مدد جویان، هر شب 28 نفر پذیرش می‌شوند که با فاصله بیشتر تخت ها از هم نسبت خدمات لازم در حال ارائه است.

شهردار منطقه ۱۱ تهران همچنین یاد آور شد: تعدادی از مدد جویان مدد سرای رازی که عموما ثابت هستند برای درمان اعتیاد به کمپ‌ها معرفی شده‌اند و خوشبختانه پس از ترک اعتیاد در حال گذراندن دوره یکساله مرحله روان درمانی، کار درمانی و گروه درمانی هستند که امیدواریم پس از این مرحله به آغوش خانواده و جامعه بازگردند.

آبادیان با بیان این که به منظور افزایش ظرفیت پذیرش مددجویان با همکاری موسسه طلوع بی نشان‌ها مجری طرح مددسرا در حال تهیه تجهیزات گرمایشی و پتو هستیم، ادامه داد: مددجویان اغلب به صورت خود معرف و یا از طرف مسوولین خدمات اجتماعی به مرکز معرفی می شوند و با توجه به این که تعداد کارتن خواب ها در شهر تهران زیاد است، برآورد ما این است که حدود هفت تا 20 درصد آن ها در محدوده منطقه 11 حضور دارند که البته در فصول مختلف سال تغییر می‌کنند و تعداد آن ها بین ۵۰۰ تا یک هزار نفر متغیر است.

شهردار منطقه 11 تهران بیان کرد: تعداد زیادی از این مدد جویان کارگران فصلی هستند که از شهرستان ها برای کار به تهران می.آیند و در زمان‌هایی برای اسکان از مسافرخانه‌ها و یا اتاق های اجاره ای چند نفر استفاده می‌کنند.

به گفته آبادیان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای حمایت‌های مدیریت شهری از افراد بی خانمان، هر ساله گشت‌های ویژه ای در فصول سرد سال فعالیت می کنند و در صورت مشاهده مواردی این افراد را با هماهنگی سازمان خدمات اجتماعی به مددسراهای مختلف از جمله مددسرای خاوران با ظرفیت بیش از یک‌هزار نفر معرفی کرده و خدمات اقامتی و رفاهی به آنان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0