• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

مدیران در طول سال‌ها هیچگونه حمایتی از عوامل و بچه‌های تئاتر نکرده‌اند

  • 02 تیر 1400 - 12:46

سینماپرس: یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: قیمت بلیت‌ها در کمتر شدن استقبال مخاطب از سینما تاثیر زیادی داشته، به فرض خانواده‌ای با ۴ نفر جمعیت برای تماشای یک فیلم باید در حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه کنند که در این شرایط نه معقول است و نه منصفانه، در این وضعیت اقتصادی چرا مردم باید سینما بروند.

به گزارش سینماپرس، فرزین محدث در گفت‌وگو با میزان پیرامون وضعیت این روزهای سینما گفت: اتفاقات رخ داده در سینما خیلی وحشتناک است و در حال حاضر عملا سینمایی وجود ندارد و استقبالی از آن نمی‌شود. با شیوع کرونا و باز و بسته شدن‌های پی در پی سینما به حاشیه رانده شده است. در نتیجه این اتفاقات بازیگرانی که در سینما فعالیت داشتند به واسطه پیشنهاداتی که در شبکه نمایش خانگی به آن‌ها می‌شود از سینما کوچ کرده‌اند. شبکه نمایش خانگی رونق خوبی گرفته و سریال‌های زیادی ساخته شده و مردم هم از آن استقبال خوبی کرده‌اند.

وی در همین راستا ابراز کرد: به عنوان مثال سریال «زخم کاری» محمدحسین مهدویان که به تازگی پخش آن شروع شده است از جمله سریال‌های خوب است و آرام آرام مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده. یکی از ویژگی‌های این سریال این است که قسمت به قسمت بهتر می‌شود و مخاطب را علاقه‌مند قسمت‌های بعدی می‌کند که باعتقاد من این استقبال به دلیل سطح بالای بازی‌ بازیگران و کارگردانی ویزه این سریال یعنی محمد حسین مهدویان است.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه شبکه نمایش خانگی حداقل این حسن را داشت که مردم سراغ سریال‌های ضعیف ترکیه‌ای و … نروند ابراز داشت: ادامه این روند یعنی عادت کردن به تماشای آنلاین فیلم‌ها و سریال‌ها البته همراه با خطر هم هست. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند و همچنان سینماها بدون فیلم‌های جدید و نیمه خاموش باشد مردم عادت می‌کنند فیلم‌ها را در منزل ببینند و به سینما نروند و این اتفاق برای سینما خطرناک است و موجب نابودی کامل آن می‌شود. البته باید بگویم افزایش قیمت بلیت‌ها هم در کمتر شدن استقبال مخاطب از سینما تاثیر زیادی داشته و به فرض خانواده‌ای با ۴ نفر جمعیت برای تماشای یک فیلم باید در حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه کنند که در این شرایط نه معقول است و نه منصفانه. در این وضعیت اقتصادی چرا مردم باید سینما بروند. ضمن آنکه بدون تعارف کیفیت برخی از فیلم‌ها بسیار پایین است.

محدث با اشاره به بالا بودن هزینه تولید آثار سینمایی تاکید کرد: هزینه تولید آثار سینمایی خیلی بالا است و تهیه‌کننده حق دارد تمایلی به اکران فیلم خود نداشته باشد و از آن طرف سینماداران هم حق دارند به این خاطر که مالیات و دستمزد پرسنل و … بالا است و با باز بودن سینماها عملا به هزینه‌های آن‌ها اضافه می‌شود و بازگشتی هم ندارند.

وی پیرامون فوریت اکران آثار جدید برای جذب دوباره مخاطب به سینما بیان کرد: فیلم‌هایی هستند که فقط در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شده و قابلیت جذب مخاطبان را دارندد و اکنون فوریت اکران آن‌ها احساس می‌شود. اگر قیمت بلیت‌ها ثابت بماند یا اگر بشود این قیمت کمتر شود و فیلم‌های خوبی اکران شود به نظرم مردم به سینماها بر می‌گردند، به عنوان مثال فیلم سینمایی «شیشلیک» مهدویان می‌تواند در این روزها تکانی ویژه به سینما بدهد.

این بازیگر عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به وضعیت ناگوار معیشتی تئاتری‌ها بیان کرد: دو سالی می‌شود که فعالیت تئاتری برای بازی نداشتم. سال ۹۸ پیشنهادهای خوبی نداشتم و اواخر سال ۹۸ هم با شیوع کرونا تقریبا چیزی از تئاتر نماند و با باز و بسته شدن‌های متوالی مخاطبان خودش را از دست داد. با این حال وضعیت کلی تئاتر به نظرم بهتر از سینما است و در این شرایط سالن‌های نمایش که با ظرفیت ۵۰ درصدی کار می‌کنند پر می‌شوند. اما در کل تئاتر همیشه وضعیت نامناسبی داشته به این خاطر که مدیران در طول سال‌ها هیچگونه حمایتی از عوامل و بچه‌های تئاتر نکرده‌اند.

وی پیرامون برگزاری سال گذشته جشنواره تئاتر فجر خاطرنشان کرد: مثلا سال گذشتهو در زمان شیوع کرونا جشنواره تئاتر فجر برگزار شد در حالی که بسیاری از کارگردانان و بازیگران تئاتر در وضعیت معیشتی خیلی بدی بودند و بی‌کار بودند و بیمه هم نداشتند. اگر یک سال جشنواره فجر برگزار نشود و در عوض هزینه آن به قشر آسیب دیده تئاتری که فقط از طریق تئاتر کسب درآمد می‌کنند اهدا شود اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

سینما پردیس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.