تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

مذاکرات وین مثبت بود اما همچنان مسیری طولانی را در پیش داریم

  • 01 اردیبهشت 1400 - 0:12

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت که مذاکرات وین با ایران مثبت بود اما همچنان مسیری طولانی در پیش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در سخنانی مذاکرات وین با ایران را مثبت توصیف کرد اما در عین حال گفت که هنوز مسیری طولانی در این خصوص وجود دارد.

«ند پرایس» گفت: مذاکرات مثبت بود اما همچنان مسیر طولانی را در پیش داریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: آمریکا و ایران هدف مشترکی برای بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای دارند.

پرایس ادامه داد: آمریکا پیش از اطمینان یافتن از پایبندی کامل تهران به برجام، هیچ امتیازاتی به ایران نخواهد داد.

گفتنی است که هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام با تاکید بر اینکه در نشست روز سه شنبه این کمیسیون درخصوص رفع تحریم‌ها و امور هسته‌ای بررسی‌هایی صورت گرفت، اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون هفته آینده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام پس از نشست مورخ ۲۰ آوریل (سه شنبه) این کمیسیون با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: کمیسیون مشترک برجام، در روز سه‌شنبه، کار خود را با تشکیل نشست‌های حضوری در وین ادامه داد. کمیسیون مشترک مسئول نظارت بر اجرای برجام است.

این نشست کمیسیون مشترک که به ریاست، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی، انریکه مورا، از جانب نماینده عالی اتحادیه اروپایی جوزپ بورل برگزار شد و نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران حضور داشتند.

مشارکت کنندگان، در جریان پیشرفت‌های حاصل در مباحث مطروحه در وین در خصوص تدابیر مشخص لازم برای رفع تحریم‌ها و امور هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام و اجرای مؤثر و کامل آن، قرار گرفتند.

کمیسیون مشترک تصمیم گرفت که کارگروه سومی برای آغاز بررسی ترتیب تدابیر مرتبط ایجاد شود.

مشارکت‌کنندگان بر عزم خود برای پیگیری تلاش‌های مشترک دیپلماتیک، از جمله در کمیسیون مشترک و از طریق ادامه ارتباطات مجزای هماهنگ‌کننده با همه اعضای برجام و آمریکا، تاکید کردند.

کمیسیون مشترک طی هفته آتی برای ادامه کار مجدداً تشکیل خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها