تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

مردم جهان با نگاه جدیدی به مسئله فلسطین می‌نگرند

  • 22 اردیبهشت 1400 - 18:51

وزیرامور خارجه گفت: امروز مردم جهان با دیدن مقاومت مردم فلسطین از یک سو و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی از سوی دیگر با یک نگاه جدیدی به مسئله فلسطین می‌نگرند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف در پایان دیدارهای خود در سوریه اظهار داشت: سفر به سوریه از قبل برنامه‌ریزی شده بود و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، در سوریه بودیم.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت انتخابات و مراجعه به آرای عمومی و همچنین اهمیت حفظ ساختارهای قانونی در سوریه لازم بود که این سفر انجام شود.

وزیرامورخارجه تصریح کرد: ضمن حمایت از روند صلح و گفتگوهایی که در چارچوب آستانه بین گروه‌های مختلف سوری انجام می‌شود، از اینکه مراحل قانونی کنونی سوریه پیگیری شود و این کشور در مسیر چارچوب‌های قانونی قرار گیرد، باید مورد حمایت قرار می‌گرفت.

ظریف ادامه داد: امروز یک شرایط جدیدی هم ایجاد شده است مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی برای اخراج فلسطینی‌ها از اطراف مسجد الاقصی تلاش می‌کند. آنان حرکت‌هایی را در این زمینه انجام داده‌اند و با مقاومت بسیار سرافرازانه کودکان، جوانان، زنان و مردان فلسطینی مواجه شدند.

وی گفت: در چند روز گذشته، ما از یک طرف شاهد وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و از طرف دیگر شاهد مقاومت مردم فلسطین بودیم. به همین دلیل امروز فرصت بسیار خوبی بود که بنده با سران مقاومت در سوریه دیدار داشته باشم.

وزیرامورخارجه متذکر شد: ظرف دو روز گذشته با رهبر حماس دیدار کردم و همچنین امروز هم با رهبر جهاد اسلامی صحبتی خواهیم داشت. فرصت بسیار خوبی بود که با رهبران گروه‌های فلسطینی در سوریه صحبت کنیم و این حمایت و همبستگی جهان اسلام با موضوع فلسطین را لازم بود که نشان دهیم.

ظریف تصریح کرد: امروز مردم جهان با دیدن مقاومت مردم فلسطین از یک سو و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی از سوی دیگر با یک نگاه جدیدی به مسئله فلسطین می‌نگرند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها