تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

مرکز جامع تخصصی کرونا در زرندیه به زودی راه اندازی می شود

  • 14 آبان 1399 - 20:28

زرندیه- سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه گفت: با پیگیری های صورت گرفته مرکز جامع تخصصی کرونا در شهرستان زرندیه به زودی راه‌اندازی می شود و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

سیامک سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت این شهرستان در مواجهه با کرونا اظهار کرد: با توجه به استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان زرندیه نگرانی از بابت ابتلاء افراد شاغل در این واحدها به کرونا وجود دارد.

وی ادامه داد: اکیپ‌های مختلفی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها، اصناف و… نظارت می‌کنند.

بازدید اکیپ‌های بازرسی از روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی

سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه افزود: تاکنون ۵۷ مورد بازدید از صنوف، بانک‌ها و… توسط تیم‌های بازرسی این شهرستان در راستای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

ایجاد مرکز جامع تخصصی کرونا در زرندیه

سلیمانی عنوان کرد: پیرو نگرانی مردم به دلیل بستری بیماران در بیمارستان امام رضا (ع) وآسیابک و پیگیری‌های به عمل آمده نماینده شهرستان در مجلس و مسئولین بهداشت و درمان در راستای ایجاد مرکز جامع تخصصی کرونا باید گفت زیر ساخت‌های این مرکز فراهم شده و به زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد تا افراد در صورت مشاهده مشکلات تنفسی و علائم کرونا برای تکمیل کار درمانی به این مرکز مراجعه کنند.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اقشار مختلف جامعه گفت: در این راستا تشکیل جلسات مشترک با دهیاری‌ها و مسئولین مراکز بهداشت و درمان شهرستان پیش بینی شده است تا رعایت پروتکل‌ها در بین مردم نهادینه شود.

زنان خانه دار، بیشترین آمار مبتلا به کرونا در زرندیه را دارند

سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه گفت: متأسفانه بخش عمده‌ای از مبتلایان به کرونا را در این شهرستان زنان خانه دار تشکیل می‌دهند به همین دلیل باید کارهای فرهنگی و آموزشی در این حوزه انجام شود.

سلیمانی تاکید کرد: با توجه به سردتر شدن هوا نگرانی از بابت افزایش مبتلایان به کرونا در این شهرستان وجود دارد.

وی گفت: با توجه به طولانی بودن مسافت و عدم دسترسی افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای درمانی در بعضی از مناطق نگرانی وجود دارد و برای اطمینان خاطر آنها با همکاری رابطین سلامت و بهورزان شناسایی شدند و کارهای درمانی‌شان در منزل انجام می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه عنوان کرد: با همکاری سپاه و ناحیه مقاومت بسیج به سالمندان و افرادی که در معرض آسیب بیماری کرونا قرار دارند، به ویژه در بخش خرقان خدمات رسانی انجام می‌شود و اگر نیاز باشد، به مراکز درمانی انتقال داده می‌شوند.

سلیمانی بیان کرد: با توجه به حضور مردم آرامستان‌ها و مراسم تدفین اموات، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا محدودیت‌های لازم ایجاد شده و مردم نیز همکاری کردند.

۹۷ درصد مردم زرندیه ماسک می‌زنند

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد مردم این شهرستان از ماسک استفاده و ۹۶ درصد فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

سلیمانی افزود: با توجه به وجود واحدهای تولیدی لوازم بهداشتی، ماسک و ملزومات بهداشتی در این شهرستان به میزان کافی وجود دارد و نگرانی در این حوزه نیست.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها