تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

مرکز مطالعات شورای قرآن استان همدان سند راهبردی تنظیم کند

  • 16 آبان 1399 - 12:20

همدان – امام جمعه همدان گفت: مرکز مطالعات شورای قرآن استان همدان باید سند راهبردی ۴ ساله و مدونی برای فعالیت‌ها تنظیم کند تا اقدامات بر اساس آن اجرایی و پیش برده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی در جلسه شورای عالی قرآن استان همدان با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان همدان اظهار کرد: در راستای تحقق گسترش فعالیت قرآنی در گام اول نیازمند آن هستیم که یک سری زیر ساخت‌ها برای این مهم فراهم شود.

وی با بیان اینکه یکی از این زیر ساخت‌ها وجود اطلس قرآنی در استان همدان است، گفت: در این اطلس باید اطلاعات تمام فعالان قرآنی، مؤسسات و افرادی که در نهادهای مختلف همچون هیئت‌ها دارای فعالیت قرآنی هستند جمع آوری شود.

امام جمعه همدان افزود: در کنار گردآوری این اطلس، مرکز مطالعات شورای قرآن استان همدان باید سند راهبردی ۴ ساله و مدونی برای فعالیت‌ها تنظیم کند تا اقدامات بر اساس آن اجرایی و پیش برده شود.

وی با اشاره به اینکه برای موفقیت در امور قرآنی نیازمند برنامه‌ای مشخص و جامع هستیم، عنوان کرد: مهم‌ترین مسأله‌ای که در فعالیت‌های قرآنی باید بر روی آن سرمایه گذاری کرد، نوشتن یک سند راهبردی صحیح و کامل و تلاش برای عملیاتی شدن آن برنامه است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اهمیت تدوین این سند جامع، گفت: البته سندی از سال ۹۶ وجود دارد که بنا بر هر دلیل، تا به امروز چندان عملیاتی نشده و لذا پیگیر آن هستیم تا این سند جدید را آماده کنیم.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند آموزه‌های قرآنی است، مطرح کرد: متأسفانه باید بگوییم امروز قرآن کریم در جامعه مظلوم است و لذا این وظیفه ما است تا بتوانیم در بحث ترویج آموزه‌های قرآنی فعالیت داشته باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها