تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

مرکز نوآوری فضایی در بهمن ماه افتتاح می شود

  • 12 آبان 1399 - 7:25


معاون طراحی و تضمین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه حمایت‌های مشاوره علمی زیرساختی ، مالی و واگذاری پروژه‌ها در دستور کاراین پژوهشگاه قرار دارد ، از راه اندازی مرکز نوآوری فضایی در بهمن ماه به صورت رسمی خبر داد.


علی جعفر صالحی معاون طراحی و تضمین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه از شرکت‌های دانش‌بنیان که در حوزه فضا کار می‌کنند دعوت می‌کنیم در شبکه‌ همکار پژوهشگاه فضایی قرار گیرند ، گفت:  مرکز نوآوری فضایی در حال شکل‌گیری است  و  ما حمایت‌های مشاوره علمی – زیرساختی و مالی و واگذاری پروژه‌ها را در دستور کار داریم همچنین بخشی از این مجموعه مرکز نوآوری در اختیار نخبگانی قرار می‌گیرد که طرح‌های مرتبط با فضا دارند و هنوز شرکت  ندارند. این مرکز آماده بهره‌برداری است و در بهمن ماه افتتاح می‌شود.

* درساخت موتورآرش به دو فناوری شکل دهی تیتانیوم و نسبت سوخت جرم خشک دست یافتیم

وی درباره طراحی و ساخت موتور آرش افزود:  ۲ فناوری به صورت ویژه در  بلوک انتقال مداری اتفاق افتاد که یکی طراحی و ساخت موتور آرش است که برای اولین‌بار پژوهشکده فضایی به فناوری شکل‌دهی تیتانیوم دست پیدا کرد و مقوله دوم این است که این فناوری باعث می‌شود ما بتوانیم نسبت سوخت جرم خشک را افزایش دهیم و قابلیت عملیاتی بلوک را توسعه دهیم.

* انجام  تست‌هایی شبیه‌سازی شده خلع بر روی موتور آرش

جعفر صالحی تصریح کرد: با توجه به اینکه بلوک انتقال مداری در شرایط خلع قرار است عملیات خود را انجام دهد تست‌هایی شبیه‌سازی شده خلع بر روی این موتور برای اولین‌بار در کشور در پژوهشگاه فضایی در پژوهشکده حمل‌ونقل با موفقیت به انجام رسیده است در واقع این موتور قرار است در بلوک انتقال مداری سامان ۱ و ۲ و در مدل‌های مختلف به کار گرفته شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها