تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

مرگ کودک ۶ ساله خرم‌آبادی به علت تیراندازی در مراسم عروسی

  • 26 اردیبهشت 1400 - 19:18

خرم‌آباد- فرمانده انتظامی خرم‌آباد از مرگ کودک شش ساله به علت تیراندازی در مراسم عروسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ عباس دولتشاهی امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک کودک شش ساله به علت مجروحیت بر اثر اصابت ساچمه فوت کرده، مراتب به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی بیان داشت: پس از انجام تحقیقات نامحسوس مشخص شد در حین اجرای مراسم شادمانه عروسی شخصی با استفاده از سلاح ساچمه زنی اقدام به تیراندازی که بر اثر سهل انگاری یک کودک ۶ ساله مجروح و در نهایت فوت، که بدون اطلاع به مراجع انتظامی قصد پنهان کاری موضوع را داشته، بلافاصله موضوع از طریق کلانتری ۱۸ مورد پی گیرد قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی فرد خاطی به همراه تعداد ۲ قبضه سلاح ساچمه زنی به کار رفته کشف و ضبط، پرونده پس از تکمیل به دستگاه قضائی و روانه زندان شد.

سرهنگ دولتشاهی ادامه داد: استفاده از سلاح گرم در مراسم‌ها بارها منجر به مجروحیت و یا فوت عده‌ای از همشهریان شده که لازم است این رسوم غلط برچیده شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان ضمن هشدار به افرادی که به هر نحو در مراسم‌های شادمانه و عزا اقدام به تیراندازی می‌کنند عنوان کرد: برابر قانون تیراندازی تحت هر عنوان جرم تلقی و در صورت استفاده از سلاح ضمن تشکیل پرونده قضائی و مجازات عامل و عاملان آن از سوی دستگاه قضائی، پلیس برای صاحبان مراسم‌ها پرونده قضائی تشکیل خواهد داد و چنانچه سلاح به کار رفته هم دارای مجوز باشد، مجوز آن از طریق مجاری قانونی باطل خواهد شد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها