تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

مرگ یک قاچاقچی در اسفراین و دلسوزی رسانه‌های بیگانه

  • 05 آبان 1399 - 18:02

بجنورد- رسانه‌های بیگانه با انتشار فیلمی کوتاه و نامفهوم و با مضمون شلیک پلیس اسفراین به یک مجرم سعی داشتند باری دیگر نیروی انتظامی را مورد هجمه قرار دهند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: فیلم کوتاهی در رسانه‌های بیگانه منتشر می‌شود؛ در آن تصاویر نامفهومی وجود دارد اما همین تصاویر نامفهوم کافی است تا این رسانه‌های وابسته آب را گل آلوده ببینند و بخواهند باری دیگر به نیروی انتظامی حمله ور شوند.

اما ماجرا از این قرار است که پلیس اسفراین در یک تعقیب و گریز می‌خواهد مجرم سابقه داری را دستگیر کند؛ این بار جرم این متهم خرید و فروش مواد مخدر صنعتی است.

اما مجرم تسلیم قانون نشده و سعی دارد با تهدید و گروگان گیری خود را فراری دهد اما با تلاش مأموران این اقدام ناکام می‌ماند. در نهایت او فراری شده و در یک درگیری این مجرم زخمی می‌شود.

رعایت قانون استفاده از اسلحه توسط مأمور انتظامی

سرهنگ مجید یگانه‌پور، فرمانده انتظامی اسفراین در تشریح این ماجرا اظهار کرد: مأموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی می‌کنند که بلافاصله متهم از صحنه متواری و ۲ بار قصد گروگان گیری یک راکب موتورسیکلت و یک راننده خودرو را داشت که با تلاش مأموران این اقدام شرور سابقه دار ناکام ماند.

وی با بیان اینکه متهم در نهایت با پای پیاده از محل متواری می‌شود، ادامه داد: یکی از عوامل گشت انتظامی که به تعقیب وی پرداخته بود، به محض رؤیت متهم با اخطار مجدد و اعلام هشدار با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی کرده که متهم بدون توجه به اخطار مأمور انتظامی به وی نیز حمله ور می‌شود.

یگانه پور با اشاره به اینکه این مأمور انتظامی اقدام به شلیک گلوله به پای متهم می‌کند، گفت: این شرور سابقه دار با اصابت گلوله به پایش زمین گیر و سپس توسط مأموران انتظامی دستگیر می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین گفت: مأموران بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و به جهت اینکه این فرد زودتر به مراکز درمانی منتقل شود به وسیله خودروی سازمانی وی را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

وی با بیان اینکه علی رغم اقدامات درمانی انجام شده توسط کادر درمان، این شرور سابقه دار به هلاکت می‌رسد، خاطر نشان کرد: در بازرسی بدنی انجام شده از متهم مقدار ۴ گرم و ۷۰ سانت هروئین، ۶۰ سانت شیشه، یک عدد ترازوی توزین مواد و یک قبضه چاقو کشف و ضبط شد.

یگانه پور در پایان با تاکید بر اینکه پلیس به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد مخلان نظم و امنیت در جامعه آزادانه جولان دهند، یاد آور شد: امنیت و آرامش مردم عزیز خط قرمز ناجا است و از شهروندان عزیز انتظار می‌رود تا در صورت اطلاع و یا مواجه با هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اولیا دم شاکی هستند / ‏‬ تمام ابعاد بررسی می‌شود

مجتبی زارع، دادستان نظامی خراسان شمالی نیز درباره فیلم پخش‌شده در رسانه‌های بیگانه اظهار کرد: روز گذشته اولیا دم این جوان با حضور در دادسرای نظامی خراسان شمالی شکایتی با عنوان تیراندازی منجر به قتل مطرح کردند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و ادعاهای اولیا دم متوفی، طی تماس تلفنی در حضور اولیا دم از مدیرکل پزشکی قانونی استان درخواست کردیم تا با دقت و سرعت جسد کالبدگشایی و علت فوت و نوع صدمه‌های واردشده مشخص شود.

وی تصریح کرد: سپس دستوراتی در چند بند به ضابطان قضائی برای بررسی نحوه مرگ مقتول صادر شد تا محل درگیری را دقیقاً بررسی و فیلم دوربین‌های مداربسته موجود در محل را جمع‌آوری و ارسال نمایند.

زارع گفت: همچنین درباره دستور قضائی تعقیب و تیراندازی، صورت‌جلسات تنظیم‌شده و مشخصات مأموران دخیل در ماجرا از مراجع ذی‌ربط استعلام به‌عمل‌آمده است.

وی در انتها گفت: تحقیق از شهود معرفی‌شده توسط اولیا دم نیز در دست انجام است.

آنچه عیان است اجرای دقیق قانون در این مورد و موارد مشابه است. نهادهای نظارتی کشور همواره با بررسی موضوع سعی در روشن شدن تمام ابعاد ماجرا دارند اما در این بین رسانه‌های بیگانه که هدفی جز تخریب نهادهای کشور ندارند از هر فرصتی برای تشویش اذهان عمومی استفاده می‌کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها