تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

مسئولانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

  • 15 آبان 1399 - 15:25

کرمان – مسئولانی که همواره بی اعتنایی به پروتکل‌های بهداشتی را مورد انتقاد قرار می‌دهند، امروز وضعیت قرمز استان کرمان را در زیر سایه افتتاح یک ابر پروژه به فراموشی سپردند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز روزی مهم برای کرمانی هاست؛ روزی که با افتتاح رسمی پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان، اولین گام برای رفع مشکلات ناشی از بحران کم آبی در این استان برداشته شد. به همین مناسبت مراسم افتتاح این پروژه با حضور وزیر صمت در سیرجان برگزار شد؛ اما انگار مسئولان فراموش کرده بودند که در کنار بحران کم آبی، بحرانی دیگر دقیقاً بیخ گوش مان قرار دارد که سلامتی مردم را هدف قرار داده است.

صبح امروز این مراسم در حالی برگزار شد که گویی مسئولان برگزار کننده از اپیدمی کرونا بی خبر بودند، همان مسئولانی که در جلسات متعدد به نقش مردم در مهار اپیدمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنند و انگشت انتقادشان را به سمت آنها نشانه می‌برند حالا بر روی صندلی‌هایی نشسته‌اند که هیچ فاصله‌ای بینشان نیست و تنها به استفاده از ماسک بسنده کرده‌اند.

این در حالیست که مسئولان بهداشت و درمان همواره تاکید کرده‌اند که در قدم اول باید فاصله اجتماعی رعایت شود و در کنار آن استفاده از ماسک هم مدنظر قرار گیرد. با این تفاسیر این سوال پیش می‌آید که چرا مسئولان فضای مناسب‌تری برای این مراسم در نظر نگرفتند تا قرار نباشد این جمعیت در یک قدمی یکدیگر بنشینند.

فقط تصور کنید که در این مراسم یک نفر ناقل کرونا باشد آن وقت این ویروس موذی چه بزمی به راه می‌اندازد، اما متأسفانه انگار وضعیت قرمز کرونا در استان کرمان در زیر سایه افتتاح یک ابر پروژه اهمیتش را از دست داده است.

باید توجه داشت که بروز این قبیل رفتارها از سوی مسئولان، انجام سفرهای بین استانی و برگزاری مراسم‌های افتتاحیه با جمعیت زیاد باعث می‌شود مردم هم آنگونه که باید رعایت پروتکل‌ها را مدنظر قرار ندهند. این در حالیست که با وجود اعلام محدودیت‌های کرونایی هنوز برخی مغازه باز هستند. در برخی ادارات هم شاهد ازدحام بیش از حد جمیعت هستیم و به نظر می‌رسد تدبیری برای نظارت بر پروتکل‌ها بهداشتی وجود ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها