شهرستان ها

مسئولان ناکارآمد در لامرد سریعا تغییر کنند

لامرد – امام جمعه لامرد بر لزوم تغییر مدیران ناکارآمد در شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، گفت: این انقلاب مقدمه ظهور حضرت حجت (عج) است و باید طلیعه ظهور را با تمدن سازی نوین اسلامی آماده کرد.

وی به سوءقصد به جان مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال ۱۳۶۰ و ترور کور منافقین در حزب جمهوری اسلامی و شهید شدن شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش اشاره کرد وگفت: امام به زیبایی فرمودند شهید بهشتی یک امت بود و حقیقتاً هم اینگونه بود.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: حرکت به سوی قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی یک ضرورت است و همانطوری که امام فرمودند جان و مال و نوامیس مردم و… تحت سیطره قوه قضائیه است.

حجت الاسلام حسین زاده افزود: اگر بخواهیم به قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی دست پیداکنیم باید به آنچه که مورد نظر رهبری است تحقق یابد، زیرا رهبری راهبر است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون دستگاه قضا اشاره کرد وگفت: مدیران و عوامل قضائی باید ارتباط با مردم و حضور در میان آنان که دارای برکات زیادی است را سرلوحه کاری خود قرار دهند زیرا وقتی حرف‌های مردم را شنیده می‌شود بیشتر درک می‌کنند و مدافع شما خواهند شد.

تأثیر میز خدمت در رفع مشکلات مردم

او گفت: با تشکیل این میز خدمت‌ها خیلی از مشکلات مردم مرتفع می‌شود.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود به عوامل گرانی‌ها اشاره کرد وگفت: گرانی‌ها کمر مردم را شکسته است و باید راهی برای آن پیدا کرد به مردم گزارش داد.

خطیب جمعه لامرد ضمن این مطلب که باید از دولت قدرشناسی داشت و دولت سیزدهم متفاوت‌تر از دولت قبل است، اظهار کرد: ارگان‌های انقلابی اینقدر کار می‌کنند اما گزارشاتشان به ما نمی‌رسد و این ضعف است.

وی تحریم ظالمانه استکبار جهانی، آثار و تبعات به جامانده از بیماری کرونا، کمبود کالاهای اساسی متأثر از خشکسالی جهانی، کمبود کالاها و رکود حاصل از جنگ اکراین، برنامه ریزی و توطئه دشمن برای اختلاف در بازار ارز، طلا و کالا را از مهم‌ترین عوامل گرانی‌های اخیر برشمرد.

عوامل داخلی بیشتر از عوامل خارجی به اقتصاد ضربه می‌زنند

حجت الاسلام حسین زاده همچنین به عوامل داخلی گرانی‌ها اشاره کرد و گفت: عوامل داخلی بیشتر از عوامل خارجی به اقتصاد ضربه می‌زنند.

وی گفت: ساختار معیوب اقتصاد ایران همچون فروش نفت خام، باید اصلاح شود، و پترو پالایش‌ها نیز روز به روز افزایش یابند.

وی کم کاری و سیاست‌های غلط اقتصادی را یکی دیگر از عوامل داخلی گرانی‌ها ذکر کرد و گفت: دولت قبل هشت سال کشور را با وادادگی به غرب، با بی جراتی، با بی شجاعتی به جلو برد و بعضی تصمیم‌های غلط همچون ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی که فساد و رانت بود را بوجود آوردند.

وی در همین زمینه افزود: افزایش قیمت‌ها که در اول هر سال اعمال می‌شود و مرسوم شده است، این یک فرهنگ، بینش، و منطق غلطی است که باید اصلاح شود.

جراحی اقتصادی بدون شتاب‌زدگی باشد

حجت الاسلام حسین زاده در ادامه به جراحی اقتصادی دولت برای مردمی سازی یارانه‌ها اشاره کرد وگفت: باید به دور از شتاب‌زدگی و بدعمل کردن این مهم انجام شود و مردم نیز احساس کنند.

وی افزود: فعالیت عوامل نفوذی در بدنه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی وجود دارد و نباید در برخورد با این عوامل نفوذی تعلل کرد، مردم را معطل دو مسئول ناکارآمد و نالایق نکنید.

او گفت: گرده مردم زیر فشار گرانی‌ها می شکند و مردم هم تا حدودی تحمل می‌کنند، سریعاً مسئولان نالایق چه در شهرستان و چه در جاهای دیگر تعویض کنید زیرا به مردم و انقلاب ضربه می‌زنند.

وی افزود: به جوانان اعتماد کنید و مسولیت‌ها را به آنان واگذار کنید، مگر قحط الرجال گرفته است.

حسین زاده گفت: ضعف دولت سیزدهم در سیاست گذاری، هماهنگی در اجرا و نظارت آن است.

وی به وضعیت بغرنج آب در شهرستان اشاره کرد و گفت: وضعیت آب در کل کشور و تبع آن در شهرستان وضعیت خوبی ندارد و باید صرفه جویی را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: نگذارید این انقلاب و این منطقه به دست کسانی سپرده شود که لایق مدیریت‌ها نیستند، و مسؤلین باید مواظب باشند زیرا این مردم شریف و عزیز که اهل خیر و تقوی هستند هستی خود را برای انقلاب گذاشتند و می‌توانند به این منطقه خدمت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته قوه قضائیه حجت الاسلام غفاری ریاست دادگستری شهرستان لامرد سخنران قبل از خطبه‌های نمازجمعه این هفته لامرد بوده است، همچنین میز خدمت نیز از طرف مسؤلین قضائی در مصلی الغدیر لامرد صورت گرفت.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا