• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

مسئولیتی در برابر قیمت برنج ایرانی نداریم

  • 29 مهر 1399 - 12:50

اصفهان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: مسئولیتی برای کنترل قیمت برنج ایرانی نداریم؛ مردم می توانند به جای برنج ایرانی با قیمت بالا از برنج هندی استفاده کنند.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به کاهش واردات برنج اظهار داشت: با وجود اینکه کالای برنج هندی مشمول ارز نیمایی شده، قیمت این کالای اساسی تا دو برابر افزایش یافته است.

وی افزود: با تشکیل کمیته رفاه و تأمین اجتماعی در استانداری اصفهان درصدد هستیم که برای تأمین کالاهای اساسی برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر تدابیری بیندیشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به استفاده از سامانه رهتاب در توزیع کالاهای اساسی تصریح کرد: در آخرین جلسه کارگروه تنظیم بازار در استان اصفهان مقرر شد برنج هندی از طریق شبکه رهتاب در استان اصفهان توزیع شود.

وی با بیان اینکه ما مسئول قیمت برنج ایرانی نیستیم و تنها می‌توانیم قیمت برنج خارجی را کنترل کنیم، اضافه کرد: مردم می‌توانند به جای استفاده از برنج ایرانی که قیمت بالایی دارد از برنج هندی استفاده کنند.

قاضی عسگر گفت: قیمت هر کیسه برنج هندی درب غله ۱۴۵ هزار تومان است و با قیمت ۱۴۸ هزار تومان هم به دست مصرف کننده خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها