• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

مسابقه بزرگ کتابخوانی برای نوجوانان با محوریت «پیامبر و قصه‌هایش»

  • 27 آبان 1399 - 10:37

انتشارات جمال با همکاری چند نهاد دیگر مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» را تدارک دیده است. این مسابقه تا دهم آذر ۱۳۹۹ ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات جمال به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) با همکاری سازمان صداوسیما، مرکز رسانه‌ای شیرازه و وب‌سایت کتابیکا یک مسابقه کتابخوانی بزرگ را برنامه‌ریزی کرده است تا به سهم خود گامی در جهت معرفی رسول اکرم به کودکان برداشته باشد. این مسابقه که با محوریت کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» برگزار می‌شود تا ۱۰ آذرماه ادامه خواهد یافت و پس از آن به برگزیدگان مسابقه جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد.

کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» یک مجموعه ۲ جلدی است که تنها جلد اول آن در این مسابقۀ بزرگ شرکت داده شده است. این مجموعه ۲ جلدی دربرگیرنده ۷۰ حکایت ناب از زندگانی نبی گرامی اسلام است و تا حد زیادی خوانندگان را با سبک زندگی رسول اکرم در مواجهه با اتفاقات گوناگون آشنا می‌سازد. این کتاب به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری است و توسط انتشارات جمال روانه بازار کتاب شده است.

کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

نویسنده این کتاب تلاش کرده‌است که علاوه بر روانی متن، مفهوم داستان به خوبی منتقل شود. لذا پس از هر داستان بخشی با عنوان بیشتر بخوان بهتر بدان قرار گرفته است. این بخش با ارائه توضیحات، روایات و گاهی حکایت‌های اضافه، کمک می‌کند تا مفهوم داستان به خوبی منتقل شود.

علاوه بر این ویژگی نگارگری ساده و زیبای کتاب نیز سبب جذابیت آن برای کودکان و نوجوانان خواهد شد. همچنین نویسنده کوشیده است تا با رعایت اختصار، مانع خسته شدن مخاطب شود و در عین جذابیت، به کوتاه‌ترین شیوه ممکن حکایت‌ها را بیان کند.

نکته دیگر در رابطه با کتاب پیامبر و قصه‌هایش، شیوه گزینش داستان‌هاست. حکایت‌های این مجموعه، از بزرگترین حکایت‌نامه زندگانی حضرت محمد (ص) با نام «حکایت‌نامه پیامبر» گزینش شده‌اند. به همین جهت تمام حکایات دارای اعتبار بوده و از منابع تاریخی استخراج شده‌اند. نویسنده این منابع را در انتهای هر داستان ذکر کرده‌است. نکته دیگری که در گزینش داستان‌ها مد نظر نویسنده بوده است، ارائه تصویری جامع از پیامبر اعظم است. به همین سبب حکایت‌های کتاب در زمینه‌های مختلف و با موضوعاتی متفاوت انتخاب شده‌اند تا تصویری صحیح و جامع از پیامبر اسلام ارائه دهند. همۀ این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا بتوان این کتاب را به عنوان یک اثر جذاب و مفید برای شناساندن پیامبر اسلام به کودکان و نوجوانان معرفی کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.