تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

مسجد مهم ترین سنگر برای بسط ارزش های اسلام ناب است

  • 21 آبان 1399 - 21:42

گرگان- معاون فرهنگی اداره  کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: مسجد یکی از مهم ترین سنگر ها برای بسط ارزش ها و تعمیق بخشی به مولفه های تربیتی، بصیرتی و نظام سازی بر اساس مبانی اسلام ناب است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا دیلمی شامگاه چهارشنبه در سرکشی از فعالیت امام محله شهری مسجد بلال گرگان اظهارکرد: توجه به مولفه های تربیتی و اخلاقی با محوریت نوجوانان و جوانان یکی از محوری ترین مباحث در راستای  جامعه سازی و ایجاد رویش های  اسلامی است.

وی با اشاره به جایگاه بسیار  مهم مسجد در اسلام و مبانی انقلاب اسلامی و اندیشه امامین انقلاب اسلامی، افزود: مسجد یکی از مهم ترین سنگر ها برای بسط ارزش ها و تعمیق بخشی به مولفه های تربیتی، بصیرتی و نظام سازی بر اساس مبانی اسلام ناب است.

دیلمی بیان کرد: اگر امروز از شهدای گرانقدری چون شهید حججی و مدافعان حریم امامت و ولایت با افتخار نام می بریم، این شهدا محصول  کار تربیتی، بصیرتی و معرفتی در حوزه مساجد هستند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: روحانیت انقلابی در حوزه راهبری زیست بومی فرهنگی و تحقق نظام واره امام و امت، عملکرد فاخری از خود به یادگار گذاشته و به فضل الهی همیشه منشا خیر و برکت بسیاری در تعالی مبانی اسلامی بوده است.

وی افزود: قطعا برای تحقق تمدن سازی نوین اسلامی بسط و توسعه و راهبری هوشمندانه فرهنگی، اخلاقی و معنوی در مساجد و محلات هستیم.

دیلمی احیاء و ایجاد شبکه مردمی امام و امت در محلات و روستاها را بستر فاخر هم افزایی، همدلی، رفع محرومیت ها، اشتغال آفرینی، شناسایی ظرفیت ها و مقابله با آسیب ها و راهکار بسیار  مهمی در راستای مقابله تهاجم فرهنگی و بسترسازی جامعه سازی اسلامی عنوان کرد و افزود: قطعا اگر این موضوع در محلات به صورت دقیق راهبری شود شاهد شکوفایی آن و کاهش آسیب های اجتماعی و رشد مبانی دینی خواهیم بود.

وی گفت: در جنگ تمدنی که دشمن هویت و ارزش های دینی ما را نشانه گرفته یکی ازموضوعات مهم که می تواند در مقابله با این تهاجم ایستادگی و باعث خنثی کردن دسیسه های نظام سلطه را عملی کند استحکام بخشیدن به سنگر مسجد و حضور پر رنگ جوانان و خانواده ها در قامت شبکه مردمی، امام و امت است.

دیلمی افزود: مسجد مرکز ایجاد رویش ها و جنبش های اسلامی است سازماندهی محلات استان با محور قراردادن مسجد و امام محله انجام می‌شود.

گفتنی است طرح جامع تحول اجتماعی مسجد محور با هدف جامعه پردازی و ایجاد ساختار مستحکم امت و امامت در حال اجرا و پیگیری است. 

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها