تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

مسکو: آمریکا در حال آموزش نیروهای داعشی در سوریه است

  • 21 آبان 1399 - 15:14


رئیس «مرکز هماهنگی بازگشت پناهندگان روسیه و سوریه» می‌گوید که نیروهای آمریکایی در حال آموزش دهها داعشی برای استفاده از آنها در تشکیلات شبه نظامیان وابسته به خود در سوریه است.


 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رئیس مرکز هماهنگی بازگشت پناهندگان روسیه و سوریه می‌گوید که نیروهای آمریکایی در حال آموزش 30 نیروی داعشیِ بازداشتی در «اردوگاه الاحوال» در سوریه هستند تا از آنها برای تشکیلات شبه نظامیان وابسته به خود در سوریه استفاده کند.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مسکو بارها از آمریکا خواسته است که صدها اردوگاه آوارگان که در خارج از قلمرو تحت کنترل دولت سوریه قرار دارند از جمله «اردوگاه الرکبان» و الاحوال را تعطیل کند.

«میخائیل میزنتسیف» در اجلاس بین‌المللی بازگشت آوارگان سوریه گفت: این زندانیان داعشی یک دوره آموزشی دو ماهه را زیر نظر مربیان آمریکایی گذرانده‌اند. 

وی هشدار داد، کسانی که از این شرایط نفع می‌برند باید این ضرب المثل را بفهمند، «کسانی که باد میکارند، طوفان درو می‌کنند.»

در پی جنگ گروه‌های تروریستی علیه سوریه با حمایت برخی کشورها در منطقه و برخی قدرت‌های غربی، هزاران خانواده سوری در استان‌های مختلف این کشور از محل زندگی خود آواره شده و به نقاط امن در سوریه یا کشورهای مجاور مثل ترکیه و لبنان و اردن کوچ کرده‌اند.

اجلاس آوارگان سوریه امروز با حضور نمایندگانی از ۲۷ کشور و چندین نهاد بین‌المللی در دمشق برگزار شد. دمشق گفته بود سه کشور عربی در این اجلاس حضور دارند و از ترکیه نیز هیچ دعوتی به عمل نیامده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها