بین الملل

«مسکو» همسر نخست وزیر کانادا را ممنوع الورود کرد

در اقدامی مشابه؛

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که در پاسخ به دور دیگری از تحریم های کانادا برضد مسکو، روسیه نیز از ورود ۲۶ مقام ارشد و شهروند کانادایی به خاک خود ممانعت به عمل خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور در پاسخ به اقدام مشابه طرف کانادایی، ورود ۲۶ شهروند این کشور را به خاک روسیه ممنوع می کند.

طبق اعلام وزارت خارجه روسیه، همسر «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا و همچنین مقامات بلند پایه نظامی این کشور از جمله افرادی هستند که طبق این فرمان ورودشان به خاک روسیه ممنوع شده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این باره آمده است: در واکنش به اعلام دور دیگری از تحریم‌های ضدروسی توسط مقامات کانادایی که نه تنها نمایندگان دولت، بلکه مقامات نظامی و تجاری و همچنین بستگان نزدیک آنها را شامل می‌شد، روسیه نیز متقابلا ورود افراد مشابه کانادایی به خاک خود را به طور دائم ممنوع می کند.

گفتنی است کانادا همراستا با آمریکا و دیگر هم پیمانان غربی در «گروه هفت» و همچنین اروپایی ها، تحریم هایی متعدد را برضد روسیه به بهانه عملیات نظامی مسکو در اوکراین اعمال کرده است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا