تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

مشارکت ۱۲ هزار نفری با خرید ۴۰۰ هزار قطعه از پازل همدلی

  • 14 آبان 1399 - 15:28

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: تا کنون ۱۲ هزار نفر با خرید ۴۰۰ هزار قطعه از پازل همدلی در این امر خیر شرکت کرده اند و ۲۰۰ هزار قطعه باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور پیش از ظهر امروز در بازدید از روند انجام کار پازل همدلی در جمع خبرنگاران در فضای مجازی گفت: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر انجام مواسات و تعاون و احسان برای مردمی که در اثر کرونا دچار مشکل شده اند پویش بزرگ ایران همدل در سطح کشور با همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف شکل گرفت. در کنار آن فعالیتی شروع شد با عنوان پازل همدلی.

وی ادامه داد: در این پازل که ۶۰۰ هزار قطعه در نقشه میهن عزیزمان قرار گرفته است و روی قطعات مفاخر هر استان نقش بسته است با مشارکت مردم کامل می شود. به این صورت که هر قطعه ۱۰ هزار تومان در سامانه‌ای که به همین منظور طراحی شده به فروش می رسد و در پایان هر پویش ما ۶ میلیارد تومان کمک مردمی خواهیم داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: این ۶ میلیارد تومان برای ۶۰ هزار کودکی که نوشت افزار نیاز دارند و تحت پوشش بهزیستی هستند هزینه می شود و همچنین این پازل به عنوان بزرگترین پازل در گینس به ثبت می رسد.

قبادی دانا گفت: تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه به فروش رفته که روی سامانه به جای هر قطعه فروش رفته اسامی کسانی که قطعات را خریداری کرده اند درج شده در حال حاضر ۲۰۰ هزار قطعه باقی مانده و مردم می توانند با مراجعه به سایت پازل همدلی آنها را خریداری کنند.

وی ادامه داد: این اقدام خلاقانه توسط مشارکت های مردمی بهزیستی با همکاری انجمن های صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار و خیریه ها شکل گرفته است در حال حاضر که در حال بازدید از روند انجام کار بودیم کیف های تولیدشده توسط معتادان بهبود یافته که به زندگی بازگشتند و یک انجمن تشکیل دادند را بازدید کردیم و ۵ هزار کیف در حال حاضر تولید شده است. اقلام نوشت افزار نیز که درون این کیف ها قرار می گیرد توسط کارخانه های داخلی تهیه می شود.

به گفته وی تاکنون ۱۲ هزار نفر در پازل همدلی مشارکت داشته اند.

قبادی دانا از خانواده ها درخواست کرد هر چه سریع تر قطعات باقی مانده را خریداری کنند همچنین به گفته وی ارزش ریالی هر کیف صد هزار تومان است که قیمت واقعی آنها در بازار ۱۷۰ هزار تومان برآورد می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود درباره پرداخت ما به التفاوت افزایش مستمری مددجویان بهزیستی گفت: در ارتباط با افزایش ۱۵ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد که از مرداد ماه اعمال شده بود ما چهار ماه معوقه داشتیم که در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) روی کارت بانکی مددجویان بهزیستی و افراد تحت پوشش کمیته امداد شارژ شد البته مبلغ زیادی نیست اما تعهد ما بوده که آن را پرداخت کنیم. امیدواریم این ۱۵ درصد طبق قانون و با تامین اعتبار به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها