مشاوره مربوط به ژنتیک قبل از ازدواج در زنجان ضروری است

  • 17 آذر 1399 - 14:49
مشاوره مربوط به ژنتیک قبل از ازدواج در زنجان ضروری است

زنجان-نماینده ولی فقیه در استان زنجان، برلزوم مشاوره مربوط به ژنتیک قبل از ازدواج در استان زنجان تاکید کرد و گفت: موضوع مشاوره‌های مهارت‌های زندگی، جدی گرفته نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی ظهردوشنبه در جلسه شورای راهبری جمعیت استان در محل استانداری زنجان، بر ثبت به موقع وقایع چهار گانه دراستان تاکید کرد و گفت: ثبت احوال استان دراین زمینه عملکرد خوبی دارد.

وی با بیان اینکه برای کاهش طلاق دراستان باید مشاوره قبل ازدواج مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های رسیده ۸۰ درصد مشاوره‌های قبل از ازدواج، در پنج دقیقه و با یک امضا جمع و جور می‌شود.

نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، برلزوم مشاوره مربوط به ژنتیک قبل از ازدواج در استان تاکید کرد و گفت: این مهم در استان خوب انجام می‌شود ولی موضوع مشاوره‌های مهارت‌های زندگی، جدی گرفته نمی‌شود.

خاتمی تاکید کرد: تدابیر و اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد تا جوانان در شروع زندگی با مهارت‌های زندگی آشنایی خوبی را داشته باشند.

وی ابراز داشت: مراکز ارائه دهنده مشاوره‌های قبل از ازدواج در استان جدیت خوبی در انجام کار خود ندارند.

در ادامه این جلسه، معاون ورزش و جوانان استان زنجان، گفت: طی چهار ماه امسال دو هزار و ۸۳۷ مورد واقعه ازدواج دراستان رخ داده است.

شهبازی افزود: تعداد طلاق نیز در این بازه زمانی سال گذشته ۶۱۴ مورد بود که به ۷۳۹ مورد در سالجاری افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برگزاری آنلاین کارگاه‌های آموزشی، برگزاری جشنواره هفته ازدواج، ارائه مشاوره رایگان توسط مراکز مشاوره و راه‌اندازی پویش ازدواج از اقدامات مهم اداره وورزش و جوانان استان است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0