تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

مشاور امنیت ملی آمریکا: به نظر می‌رسد بایدن در انتخابات پیروز شده است

  • 26 آبان 1399 - 21:09


مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که به نظر می‌رسد نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده باشد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت در صورتی که پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا ثابت شود، انتقال قدرت به صورت بسیار حرفه‌ای انجام خواهد شد.

وی که با شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز مصاحبه می‌کرد گفت: ‌«به نظر می‌رسد بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است.»

مشاور امنیت ملی آمریکا در حالی این موضوع را مطرح می‌کند که دونالد ترامپ تا کنون از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. دست‌کم دو ایالت تا کنون شکایت‌های ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرده است.

اوبراین همچنین در سخنرانی دیگری در مجمع امنیت جهانی گفت: «انتقال قدرت تنها در صورتی انجام خواهد شد که دادخواست قضایی که رئیس جمهور مطرح کرده با شکست مواجه شود.»

اوبراین اضافه کرد: «اگر دادخواست کنونی که رئیس جمهور مطرح کرده به نتیجه نرسید و بایدن رئیس جمهور بعدی شد، من واقعا امیدوار هستم که دولت بایدن و هریس “توافق ابراهیم” را پیگیری کنند.»

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: «کشورهای دیگری به دنبال پیوستن به این توافق هستند و این موضوع سیگنالی به ایران و جهان است که حمایت آمریکا در بازی قرار دارد.»

وی «توافق ابراهیم» را که میان رژیم صهیونیستی و دو کشور عربی بحرین و امارات ایجاد شده «میراثی بزرگ» از دولت ترامپ توصیف کرد.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها