تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021

مشاور امنیت ملی عراق به تهران می‌آید

  • 22 فروردین 1400 - 16:02


«قاسم محمد جلال الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق فردا (دوشنبه) در سفر به تهران با علی شمخانی همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو می‌کند.


به گزراش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «قاسم محمد جلال الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق به دعوت رسمی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی فردا (دوشنبه) ۲۳ فروردین ماه در رأس هیأتی به تهران سفر می‌کند.

وی قرار است در این سفر با همتای ایرانی خود درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کند.

الاعرجی از تیرماه ۱۳۹۹ به جای فالح الفیاض (مشاور سابق امنیت ملی) عهده‌دار این سمت شد. فالح الفیاض که تا پیش از این حکم سرپرستی سرویس امنیت ملی را نیز بر عهده داشت، عهده‌دار ریاست سازمان الحشد الشعبی شد. (اینجا بخوانید)

الاعرجی بعد از این سمت، تقویت روابط بغداد با همسایگان مطابق با منافع ملت و کشور عراق را از جمله برنامه‌های اصلی خود در این مسئولیت خواند.

«قاسم الاعرجی» وزیر کشور در دولت «حیدر العبادی» و از فرماندهان سازمان بدر بوده است.

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی اسفند ۱۳۹۸ در سفری ۲۴ ساعته به بغداد داشت و ضمن گفت‌وگو با مقامات عراقی، با فالح الفیاض مشاور سابق امنیت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرده بود. (جزییات بیشتر)

سفر شمخانی به بغداد پس از گذشت بیش از ۲ ماه از ترور شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی در بامداد ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ صورت گرفت.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها