مصوبه شورای نگهبان دفاع از نامزدهای واقعی انتخابات است

  • 17 اردیبهشت 1400 - 17:59

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه مصوبه شورای نگهبان یک گام مثبت برای شفافیت است گفت: ما این مصوبه را دفاع از نامزدهای واقعی در برابر کاندیداتوری‌های تفننی می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفتگویی با اشاره به مصوبه اخیر شورای نگهبان جهت ساماندهی ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سیاست‌های کلی انتخابات، به شورای نگهبان تکلیف کرده بود که ملاک‌های تعیین مصادیق رجل سیاسی – مذهبی و مدیر و مدبر بودن را مشخص کند.

طحان نظیف با بیان اینکه مصوبه شورای نگهبان یک گام مثبت برای شفافیت است گفت: ما این مصوبه را دفاع از نامزدهای واقعی در برابر کاندیداتوری‌های تفننی می‌دانیم.

وی ادامه داد: برخی‌ها چرا با شفاف‌سازی مخالفند؟ کسی از شفافیت ضرر نمی‌کند. واقعا مردم، نخبگان و شخصیت‌های سیاسی از انتشار تصاویر افرادی که تفریحی در انتخابات ثبت‌نام می‌کردند، ناراحت بودند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تاکید کرد: ما باید مشخص کنیم که چه کسی مدیر و مدبر است و چه کسی از نظر ما رجل سیاسی – مذهبی است، ما مدافع حق مردم هستیم.

طحان نظیف با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر در انتخابات گذشته دارای محکومیت قطعی ماننده نزاع، ضرب و جرح، سرقت، کلاهبرداری و … بوده‌اند گفت: ۱۲۰۰ نفر از ۱۶۰۰ ثبت‌نامی‌های انتخابات گذشته، مدرک تحصیلی‌شان دیپلم و سیکل داشته‌اند.

وی افزود: متاسفانه برخی افراد در انتخابات گذشته، فرزندان خردسال‌شان را هم در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند!

ادامه دارد …

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0