سیاسی

مصوبه مجلس برای شفافیت عملکرد شرکت های تعاونی

نمایندگان مردم در مجلس با افزودن شفافیت عملکرد شرکت های تعاونی و توسعه عمرانی و شهرستانی در کنار دیگر سازمان ها موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 اردیبهشت) قوه مقننه و  در جریان بررسی ماده 1 بخش الف طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها، با الحاق عبارت “شرکت های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی” به جزء 5 این ماده با 148 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ردیف 5 ماده 1 طرح مذکور؛  کلیه موسسات خصوصی عهده دار خدمات عمومی ازجمله شامل مراکز و کانون های وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سازمان های نظام مهندسی، اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اصناف و تعاون، موسسات اعتباری و شرکت های بیمه غیردولتی و همچنین سازمان های مردم نهاد و خیریه ها و شرکت های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی.

همچنین نمایندگان بند 5 ماده 1 طرح شفافیت قوای سه گانه با موضوع مستثنی شدن سازمان انرژی اتمی، نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات از این طرح را پس از بررسی و پس از بحث و گفت وگوهای صورت گرفته به پیشنهاد رئیس مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون امور داخلی و شوراها ارجاع دادند.
 

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا