تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

مطالبه‌گری اصحاب رسانه محور توسعه اردبیل است

  • 10 آبان 1399 - 18:23

اردبیل – مدیرکل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه مطالبه گری اصحاب رسانه محور توسعه اردبیل است، گفت: اصحاب رسانه با مطالبه گری مسیر توسعه و رونق اقتصادی استان اردبیل را هموار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی بعد از ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل به قدرت رسانه در احقاق حقوق جمعی و مطالبه گری از مسئولان استانی اشاره کرد و گفت: توسعه و رونق اقتصادی در استان‌هایی که مردم و رسانه‌های مطالبه گری دارند به مراتب بیشتر از سایر استان‌ها است از این رو رسانه ملزومات انکارناپذیر توسعه و رونق اقتصادی است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تغییر شیوه و نگرش به اصحاب رسانه و نقدپذیری از سوی اصحاب رسانه را از تکنیک‌های مدیریت صحیح دانست و افزود: انتقاد رسانه‌ها از عملکرد مدیران راه و روش درست مدیریت را پیش روی مدیران ترسیم و مسیر تحقق اهداف در جامعه را هموار می‌کند.

علایی با اشاره به هفته استاندارد و حضور در واحدهای تولیدی استان گفت: هفته استاندارد و بازدید حضوری از واحدهای تولیدی فرصت مغتنمی بود تا با همراهی اصحاب رسانه مسائل و مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی استان از نزدیک بررسی و توسط اصحاب رسانه اطلاع رسانی شود.

وی توجه به جذب و حمایت از سرمایه گذاران را با کاهش بروکراسی‌های اداری در ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری، یکی از اصلی ترین راهکارهای اشتغالزایی در استان عنوان کرد و افزود: تشویق و تجلیل از سرمایه گذاران می‌تواند زمینه ساز توسعه پایدار، رشد اقتصادی، ارتقای فن آوری و افزایش کیفیت تولیدات شده و فرصت‌های شغلی بیشتری را نیز برای مردم منطقه فراهم کند.

نباید نگاه مسئولین به سرمایه گذار، نگاه از بالا به پایین باشد

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه نباید نگاه مسئولین به سرمایه گذار و حمایت از آنان، نگاه از بالا به پایین باشد گفت: این روش مواجهه با سرمایه گذار در دنیا منسوخ شده است چرا که آنان به سرمایه گذار و کارآفرین با نگاه مالک فرایند توجه می‌کنند.

علایی ادامه داد: باید تندیس کارآفرینان برتر کشور را که در راستای حل مشکل بیکاری و رونق تولید داخلی گام بر می‌دارند در میادین شهر نصب شود تا خانواده‌ها آنان را به عنوان جهادگران عرصه تولید و اشتغال زایی به فرزندان خود معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در ارائه الگوهای کار و تلاش به نسل جوان آنگونه که باید موفق عمل نکرده ایم و این باعث می‌شود تا برخی از مردم اعتمادی به تولیدات داخلی نداشته باشند تا با مصرف کالاهای ایرانی به کمک جامعه تولید بیایند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از حضور در ۱۳ واحد برتر کیفیت و استاندارد در استان اردبیل به مناسبت هفته استاندارد خبر داد و گفت: برخلاف سال‌های گذشته که تجلیل از آنان با برگزاری آئین و اهدا تندیس انجام می‌شد، امسال به خاطر شیوع کرونا آئینی برگزار نکردیم و با حضور در محل کار این تلاشگران از آنان تجلیل و از رسانه‌هایی که ما را در این بازدیدها همراهی می‌کردند خواستیم تا مسائل و مشکلات آنان را به گوش سایر مسئولین برسانند.

علایی در پایان تولیدات رسانه‌ای خبرگزاری مهر را مردمی دانست و گفت: نگاه مسئولانه به پیگیری مشکلات مردم و نیز اطلاع رسانی صحیح از عملکرد مسئولین از اقدامات خبرنگاران خبرگزاری مهر استان اردبیل است که بنده به عنوان یکی از مدیران دستگاه‌های اجرایی قدرانی می‌کنم.

تملق و طبع مجامله گری از رسالت رسانه‌ها به دور است

مدیر خبرگزاری مهر استان اردبیل نیز در این بازدید ضمن قدردانی از نگاه ویژه مدیرکل استاندارد به رسانه‌ها و پاسخگویی صریح و به موقع به همکاران رسانه‌ای اظهار کرد: جایگاه و کارکرد رسانه در کشور نیاز به بازنگری اساسی دارد و اگر امروز شاهد برخی بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین و خود رسانه‌ها هستیم به خاطر فاصله گرفتن فعالین رسانه‌ها از مسیر کارکرد حرفه‌ای خود است.

مالک پناهی سردی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره لزوم اطلاع رسانی عملکرد دولت به مردم گفت: رسانه‌ها در کنار نقد منصفانه از عملکرد مسئولین و دستگاه‌های اجرایی باید در مسیر امیدآفرینی در جامعه اقدامات ارزشمند مسئولین را بازگو کنند.

وی آموزش سواد رسانه‌ای را در عصر حاضر بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: با گسترش فضای مجازی و افزایش کاربران این حوزه، فعالیت‌های رسانه‌ای با چالش‌هایی همچون عدم وجود سواد رسانه‌ای در برخی از این کاربران روبرو است که باید مسئولین برای حل این چالش‌ها برنامه ریزی مدونی را انجام دهند.

پناهی سردی با بیان اینکه فعالین حوزه رسانه‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند گفت: در مقابل انتظاراتی که جامعه از خبرنگاران و فعالین حوزه اطلاع رسانی دارند متأسفانه حمایت از این قشر به معنای واقعی وجود ندارد و هنوز با مشکلات بیمه‌ای، امنیت شغلی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند ولی با این حال از عمل به وظایف خود باز نمی‌مانند.

مدیر خبرگزاری مهر استان اردبیل با بیان اینکه تملق و طبع معامله گری از رسالت رسانه‌ها به دور است گفت: عصر تعریف و تمجید از مدیران زمانی جای خود را به مطالبه گری خواهد داد که مسائل و مشکلات اصحاب رسانه نیز حل شود تا شاهد نوعی قلم فروشی در این حوزه نباشیم.

وی از تغییر رویکرد خبرگزاری مهر در استان‌ها خبر داد و گفت: در رویکرد جدید با پیگیری مسائل و مشکلات مردم با نگاه مطالبه گرانه و البته منصفانه درصدد حل مشکلات مردم خواهیم بود که امیدواریم مسئولین نیز در این مسیر با پاسخ مسئولانه مجموعه خبرگزاری مهر را همراهی کنند.

پناهی سردی با اشاره به اینکه مدیران شجاع و توانمند از همراهی با رسانه‌ها هراسی ندارند، اظهار کرد: شناخت جایگاه رسانه در جامعه و ارج نهادن به آن و پرهیز از طرد رسانه‌های منتقد می‌تواند در احقاق حقوق مردم و مطالبه گری از سوی اصحاب رسانه مؤثر واقع شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها