تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

مطالبه گری حقوق عامه، رسالت بسیج حقوق‌دانان است

  • 11 آبان 1399 - 16:36

کرمانشاه- رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه گفت: یکی از رسالت‌های ما، مطالبه گری حقوق عامه در راستای عدالت گستری و مبارزه با فساد است.

به گزارش خبرنگار مهر ظهر امروز جلسه هماهنگی سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه و معاونت پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه محمد امین رحیمی معاون پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادستان کرمانشاه با بیان عملکرد دادسرا در حوزه حفظ و احیای حقوق عامه اظهار کرد: یکی از تکالیف دادستان به عنوان مدعی العموم پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق مردم است که در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ اقدامات ارزشمندی در این زمینه با دستور دادستان محترم استان مبنی بر حفظ حقوق عامه انجام شده است.

وی افزود: برای ادامه این مسیر از ظرفیت عظیم سازمان بسیج حقوق‌دانان که با رسالت جهادی، حقوقی، عدالت گستری و مبارزه با فساد در جامعه نقش آفرینی می‌کنند، برای حفظ حقوق عمومی استفاده خواهد شد و امیدوار هستیم با ورود حقوق‌دانان بسیجی به عرصه مطالبه گری حقوق عامه و انعکاس به موقع موارد نقض حقوق عامه به سرعت مانع تضییع حقوق مردم شویم.

رسول بهرامی پور رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: یکی از رسالت‌های ما، مطالبه گری حقوق عامه در راستای عدالت گستری و مبارزه با فساد است که با توجه به انعقاد تفاهم نامه مشترک همکاری با دادستان محترم عمومی و انقلاب استان، بیش از گذشته در این راستا یاری رسان دادسرای عمومی خواهیم بود.

وی با اشاره به نقض حقوق عامه توسط برخی دستگاه‌ها اظهار تصریح کرد: حقوق دانان بسیجی در جهت دفاع از حقوق مردم موارد نقض حقوق عامه را در مدار مطالبه گری عمومی قرار خواهند داد و مراتب را نیز جهت اقدامات قضائی به دادستان محترم اطلاع رسانی تا از تضییع حقوق مردم جلوگیری شود.

بهرامی پور با قدر دانی از زحمات معاونت پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادستانی استان کرمانشاه گفت: امیدواریم با ورود حقوق دانان بسیجی به این عرصه شاهد تحولی عظیم در حوزه حقوق عامه در سطح استان کرمانشاه باشیم.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: سازمان بسیج حقوق دانان آمادگی لازم جهت حضور حقوق دانان بسیجی را جهت نقش آفرینی در عرصه‌های تخصصی مورد نیاز دادسرای عمومی به ویژه در زمینه‌های پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دارا است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها