• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

مطرح شدن مشکل زمین‌های تنیس و برداشتن سقف شیشه‌ای در مجمع فدراسیون تنیس

  • 31 خرداد 1400 - 11:55

مشکل نداشتن زمین‌های تنیس و برداشتن سقف شیشه‌ای با فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری مهمترین موارد مطرح شده در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس به ریاست عبدالحمید احمدی، معاون توسعه فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در سالن جلسات وزارت ورزش برگزار شد. کیکاوس سعیدی هم  نماینده کمیته ملی المپیک بود.

داوود عزیزی، رئیس فدراسیون تنیس در ابتدا گزارشی از عملکرد فدراسیون در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد که به تائید اعضای مجمع رسید. وی درباره افزایش منابع مالی فدراسیون خارج از سهمیه تعلق گرفته شده، اظهار داشت: درآمد فدراسیون به بیش از ۹ میلیارد افزایش یافته که به دلیل افزایش منابع مالی از طریق کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک هم بوده است. 

خزانه‌دار فدراسیون نیز ابتدا خواستار اصلاح آئین‌نامه مالی و مالیاتی شد و احمدی اظهار داشت: درخواست خود را مبنی بر اصلاح آئین‌نامه ارسال کنید. سپس گزارش خزانه‌دار اعلام شد که در پایان گزارش حسابرس، خزانه‌دار، بازرس و آئین‌نامه انضباطی فدراسیون به تائید اعضای مجمع رسید. تفویض اختیار جذب حامی مالی نیز از موارد مطرح شده در این مجمع بود.

در پایان کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به مشکلات این رشته اشاره کرد و گفت: فدراسیون باید ابزار داشته باشد وقتی فدراسیون زمین تنیس ندارد چگونه می‌تواند کار کند؟ زمین‌های تنیس باید جزو مطالبه‌های این مجمع باشد. ما در کمیته ملی المپیک از برنامه‌های این رشته حمایت می‌کند تا وارد بازی‌های آسیایی و المپیک شود. 

رئیس فدراسیون تنیس هم گفت: در تنیس ایران سقف شیشه‌ای وجود دارد و ورزشکاران بعد از رسیدن به سطحی از بازی در کشورهای دیگر بازی می‌کنند که به دلیل نداشتن سخت افزار است. 

وی همچنین درباره صحبت‌های سعیدی اظهار داشت: زمین‌های تنیس مدت‌هاست که مطالبه ما از وزارت ورزش بوده اما هنوز مشکل برطرف نشده است.

عزیزی همچنین از استان‌هایی مثل ایلام درخواست کرد زودتر مجامع انتخاباتی خود را برای مشخص شدن رئیس هیئت برگزار کنند.

رئیس مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس هم در جمع‌بندی مجمع گفت: اصل توسعه ورزش کشور باید در استان‌ها رقم بخورد و مسئولیت راهبردی برعهده هیئت‌ها است به همین دلیل جایگاه بسیار بالایی دارند و باید از سوی فدراسیون حمایت شوند. 

احمدی به آغاز اقدامات خوب در رشته تنیس اشاره کرد و اظهار داشت: این روند باید تداوم پیدا کند و برگزاری مسابقات می‌تواند به جذب علاقمندان کمک کند. هر چقدر این مسابقات را در استان‌ها و اقشار مختلف برگزار کنیم طبعا می‌تواند جاذبه‌هایی را برای علاقمندان این رشته فراهم کند. 

وی درخصوص تنزل جایگاه تنیس ایران در آسیا گفت: فدراسیون باید برنامه جدی برای جبران عقب‌ماندگی تنیس داشته باشد و در رده‌های بالاتری قرار گیریم که با برگزاری مسابقات و حضور بازیکنان خارجی در تیم‌های داخلی می‌توانیم شرایط را به لحاظ کیفی ارتقا دهیم. 

معاون توسعه فرهنگی وزارت ورزش و جوانان همچنین درباره مشکل نداشتن زمین‌های تنیس اظهار داشت: فدراسیون تنیس باید از امکانات سخت‌افزاری لازم برای اجرایی شدن کارهای خود استفاده کند و شرکت توسعه و تجهیز هم باید همکاری کند با این حال فدراسیون باید از سایر موارد برای تقویت‌بخش سخت‌افزاری بهره گیرد. برنامه ویژه‌ای برای توسعه تنیس در بخش خصوصی داشته باشد.

وی به توجه و حمایت از ورزش بانوان هم تاکید کرد.

 

انتهای پیام/ 

خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code