تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

معرفی شرکت‌های خریدار کینوا به کشاورزان سمنانی/ تأمین بازار فروش

  • 15 آبان 1399 - 15:11

سمنان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان با اشاره به‌ضرورت توسعه کشت گیاه باارزش کینوا در استان گفت: شرکت‌های خریدار این محصول به کشاورزان سمنانی باهدف تأمین بازار فروش محصول معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد بعدازظهر پنجشنبه در نشست کشاورزی دانش‌بنیان استان سمنان به میزبانی جهاد کشاورزی سمنان اظهار داشت: توسعه کشت محصول کم آب‌برو باارزش کینوا در سمنان به‌عنوان یک رویکرد مهم دنبال می‌شود.

وی تأمین بازار فروش این محصول را از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان در این راستا برشمرد و افزود: معرفی شرکت‌های خریدار کینوا به کشاورزان سمنان باهدف تأمین بازار فروش و رفع این دغدغه از کشاورزان در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه شرایط آب و هوایی این استان برای کشت گیاه کینوا بسیار مطلوب است، افزود: سمنان قادر به تولید انبوه این گیاه و تأمین نیاز کشور است و این گیاه باارزش می‌تواند بهترین محصول برای جایگزین کشت برنج باشد.

میرعماد با تأکید بر اینکه حمایت از سرمایه‌گذاران اولیه در این بخش انجام می‌شود، گفت: ایجاد رقابت بین کشاورزان برای کشت این محصول در دستور کار قرار دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها