تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

معضل واکسینه شدن ورزشکاران المپیکی در استرالیا

  • 26 فروردین 1400 - 19:05

استرالیا از واکسینه نشدن ورزشکاران المپیکی خود در آستانه شروع بازی‌های المپیک نگران است.

به گزارش ایسنا و به نقل از تایمز، کم کم به زمان شروع بازی‌های المپیک توکیو نزدیک می‌شویم و هنوز کمیته المپیک استرالیا منتظر است تا واکسینه شدن یک هزار و چهارصد نفری که از این کشور به بازی‌های المپیک اعزام می‌شوند انجام شود.

استرالیا نزدیک به ۴۸۰ ورزشکار و یک هزار مربی و همراه به بازیهای المپیک توکیو اعزام خواهد کرد و این افراد هنوز واکسن کرونا نزدند.

استرالیا استفاده از واکسن AstraZeneca را برای افراد زیر ۵۰ سال به دلیل نگرانی از لخته شدن خون محدود کرده است و این باعث شد که برنامه واکسیناسیون ملی با کاهش روبه‌رو شود. همین امر باعث شده است تا ورزشکاران المپیکی استرالیا هنوز واکسن نزده باشند و نگرانی ها به خاطر سرعت کم واکسن در این کشور ایجاد شود.  این در حالی است که بعضی از رقبا جلوتر از استرالیا واکسینه کردن ورزشکاران خود را انجام دادند.

هم‌چنین بعضی از این ورزشکاران استرالیا قبل از المپیک در سراسر جهان رقابت‌هایی برای آمادگی بیش‌تر برای حضور در المپیک را در پیش دارند و این باعث پیچیدگی بیش‌تر این موضوع شده است.

دولت استرالیا اعلام کرده بر مبنای اولویت واکسینه شدن افراد را جلو خواهد برد و گروهی نمی‌توانند زودتر از بقیه واکسن را دریافت کنند. با این حال این مشکلات ممکن است باعث شود تا دولت استرالیا تصمیم دیگری بگیرد.

آلکس بائومن، مدیراجرایی فدراسیون شنای استرالیا نیز گفت: باید برای بدترین سناریو ممکن آماده شد. ممکن است هیچ ورزشکاری واکسن نزند و به توکیو اعزام شود. البته ما زدن واکسن را تشویق می‌کنیم ولی برای ورزشکاران اجباری نیست.

آمریکا قرار است تمامی افراد اعزامی به المپیک خود را واکسینه کند و استرالیا تلاش می‌کند تا به این مهم برسد.

نیوزیلند نیز از روز گذشته واکسینه کردن ۲۰۰ ورزشکار المپیکی خود را شروع کرد و دولت این کشور نیز ماه قبل اعلام کرده بود مشکلی ندارد که ورزشکاران زودتر از سایر اقشار واکسن دریافت کنند چون در راه المپیک هستند که برای کشور اهمیت دارد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها