تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

معیارهای درست برای ازدواج چیست؟

  • 14 آبان 1399 - 16:36

برای یک ازدواج موفق در گام اول بهتر است معیارهای اشتباه برای ازدواج را بدانیم و از آنها دوری کنیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، هر فردی ممکن است در یک سنی تصمیم بگیرد ازدواج کند و زندگی خود را با فرد شریک دیگری شود. این تصمیم بزرگ نیازمند بررسی دقیق است زیرا انتخاب اشتباه یا تصمیم ازدواج در زمان اشتباه می‌تواند منجر به شکست شده و تبعات زیادی به همراه داشته باشد.

بنابراین در گام اول بهتر است معیارهای اشتباه برای ازدواج را بدانیم از آن دوری کنیم.

برخی اشتباهات رایج برای ازدواج

* تصمیم‌گیری بر اساس نظرات دیگران یا حرف مردم و اطرافیان

به عنوان مثال مردم می‌گویند حتماً خواستگار نداشته که تا الان ازدواج نکرده، دوستانم اگر این شخص را ببینند ممکن است بگویند همسرش چقدر زشت است و…

یادتان باشد این شما هستید که قرار است تا آخر عمر با این فرد زندگی کنید نه دیگران، پس ظاهر، سن، رفتار و خصوصیات او باید در قدم اول مورد تایید شما باشد نه دیگران!

* همه چیز را سیاه یا سفید دیدن

شما برای تعادل در زندگی باید همه چیز را به رنگ خود ببینید. هیچ چیز غرق در بدی و سیاهی یا خوبی و سفیدی نیست؛ خاکستری هم رنگ زیبایی است! شما برای موفقیت باید دیدگاه متعادلی نسبت به زندگی داشته باشید. زیرا این تعادل است که در زندگی باعث آرامش و ثبات و پایداری می‌شود.

* عجول بودن

ازدواج انسانی صبور، خوددار و خونسرد می‌خواهد تا در برابر مسائل زندگی بتواند مشکلات را در کنار شریک زندگی خود پشت سر بگذارد.

* بدون عشق و علاقه ازدواج کردن

طبق نظر روانشناسی تا وقتی علاقه میان شما و همسرتان نباشد، نباید انتظار داشته باشید که مشکلات شما به راحتی حل و فصل شود. پس عشق و علاقه را جدی بگیرید. اگر نسبت به همسرتان حسی ندارید باید از یک مشاوره روانشناس کمک بگیرید زیرا پایه‌های یک زندگی موفق، داشتن عشق و علاقه است.

مشاوره ازدواج در چه زمانی باید انجام شود؟

مشاوره ازدواج زمانی صورت می‌گیرد که طرفین تا حدود زیادی به هماهنگی و موافقت با هم رسیده باشند. مطمئناً هر چقدر شما اختلاف نظرات بیشتر باشد نتیجه خیلی خوبی هم نخواهند گرفت.

طرفین باید بدانند چه چیزهایی از زندگی می‌خواهند، در کدام موارد تفاهم دارند و در کدام موارد اختلاف نظر دارند و سپس با کمک مشاوره ازدواج اختلافات را بسنجند که آیا قابل هضم و چشم پوشی است یا خیر و سپس تصمیم بگیرند.

اگر هنوز نمی‌دانید از چه چیزی از زندگی می‌خواهید ازدواج نکنید!

گاهی شخص هنوز نمی‌داند چه چیزی از زندگی و شریک زندگی خود می‌خواهد، طبیعتاً در این صورت توانایی تصمیم‌گیری درست را نیز ندارد.

شما باید ابتدا با خودتان کنار بیایید، خواسته‌های خودتان را به خوبی بدانید و همچنین بدانید همسر آینده شما بهتر است چه خصوصیاتی داشته باشد.

اگر در شرف ازدواج هستید و هنوز مسائل مبهمی در خصوص شناخت خود دارید بهتر است با مشاور روانشناسی صحبت کنید و بالا و پایین‌های شخصیت خود را به خوبی درک کنید و بعد با خیال آسوده‌تری به تشکیل خانواده فکر کنید.

معیارهای مهم یک ازدواج موفق چیست؟

معیارهای مهم ازدواج را ببینید، و بررسی کنید که چقدر این معیارها با نظر شما تفاوت دارد:

* عشق و محبت

* تعهد و وفاداری

* صبر و آرامش

* صداقت

* مسئولیت پذیری

این معیارها از معیار هزاران معیار ازدواج، جزوکلیدی‌ترین محسوب می‌شوند.

مشاوره ازدواج به شما چه می‌گوید؟

* در امر ازدواج عجله نکنید، اما وسواس زیادی هم خوب نیست.

* زیر بار ازدواج تحمیلی نروید. رضایت قلبی شما مهم‌ترین نکته است.

* از آنجایی که ازدواج یک قرارداد است، بنابراین زوجین باید تمام شرط‌هایی که دارند را در عقد ذکر کنند و در این مورد به توافق لفظی اکتفا نکنند.

* در زندگی مشترک علاوه بر همسر، شناخت اقوام، دوستان و خانواده هم اهمیت دارد.

* باید تمام موارد را به خوبی بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید، وجود تنها یک خوبی طرف مقابل اصلاً کافی نیست. به عنوان مثال ممکن است خواستگار شما ثروتمند باشد اما در هیچ موارد عقیده‌ای، اخلاقی و رفتاری با شما تفاهم نداشته باشد. شما چند سال می‌توانید در کنار چنین فردی زندگی کنید؟

به هیچ عنوان از رفتن به مشاوره ازدواج صرف نظر نکنید

* گاهی ممکن است به دلیل کمبود وقت، دسترسی نداشتن، وجود عشق آتشین و یا به دلایل دیگر، از رفتن به مشاوره ازدواج طرف نظر کنید.

فاصله شما با مشاوره ازدواج فقط یک تماس است، در مشاوره‌های ازدواج آرموو شما می‌توانید با استفاده از راهنمایی‌های فردی متخصص به عنوان شخص سوم و بی‌طرف یک دید درست و منطقی نسبت به زندگی و همسر خود داشته باشید و بهترین تصمیم را در خصوص امر بزرگ ازدواج بگیرید.

اگر به راه‌های گوناگونی متوسل شده اید تا بتوانید بحران‌های ناشی از روابط و دوران کودکیتان را پشت سر بگذارید، اگر در دامان خانواده‌ای ناکارآمد رشد کرده اید، حتی اگر ضربه‌های عاطفی سختی را تجربه کرده اید و بارها احساس پوچی و خلا و طعم سردی را در روابط خودتان احساس کرده اید، اگر به دامان همسر، دوست و حتی فرزند خود چنگ زده اید تا حال خوب را تجربه کنید ولی باز هم هیچ نتیجه‌ای نگرفته اید و زندگی برایتان تنها معنی زنده بودن گرفته است به کمک مشاوران روانشناسی می‌توانید تمرین کنید و به مرور بیاموزید که زندگی کنید و از زندگیتان لذت ببرید.

کلام آخر مشاوره تلفنی آرموو این است، مهم نیست تا چه اندازه آشفته اید و گذشته تان مایوس کننده باشد با کسب مشورت از مشاوران گروه مشاوره روانشناسی آرموو می‌توانید امید به زندگی تازه را در خود به وجود آورید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها