• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 5 August - 2021

مقابل خودکشی‌ها مسئول هستیم/ لزوم گسترش آموزش و فرهنگ سازی

  • 01 آبان 1399 - 16:48
مقابل خودکشی‌ها مسئول هستیم/ لزوم گسترش آموزش و فرهنگ سازی

بوشهر – معاون سیاسی استاندار بوشهر در پی وقوع چندین فقره خودکشی طی هفته‌های اخیر عنوان کرد: همه ما در برابر بروز خودکشی‌ها مسئول هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، مجید خورشیدی در ادامه نشست‌های بررسی و رسیدگی به موضوع خودکشی در استان بوشهر در جمع نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در بخش اجتماعی، با اشاره به وقوع خودکشی چند نوجوان در استان اظهار کرد: همه ما از مدیر، معلم، پدر و مادر، فعال اجتماعی و سیاسی و… در برابر بروز این خودکشی‌ها مسئول هستیم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه سازمان‌های مردم نهاد افزود: امروز کشورهای توسعه یافته در حال واگذاری امور خود از بخش دولتی به بخش عمومی هستند و دلیل این امر هم عملکرد بهتر بخش‌های غیر دولتی می‌دانند، لذا واگذاری امور به سازمان‌های مردم نهاد قطعاً نتایج مطلوبی دارد.

خورشیدی یادآور شد: شاد زیستن مغایرتی با دین و مذهب ندارد لذا سازمان‌های مردم نهاد در زمینه آموزش چگونه شاد زیستن و تاب آوری در مقابل بحران‌های اجتماعی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه خودکشی یک فرایند بوده و نشانه‌هایی دارد، گفت: سازمان‌های مردم نهاد در قالب اقدامات اطلاع رسانی در فضای مجازی، نشانه‌های آغاز تمایل به خودکشی را تبیین کنند.

معاون استاندار بوشهر به نقش مهم مشاوره روانشناسی اشاره کرد و بیان کرد: باید فرهنگ استفاده از ظرفیت روان شناسان و روانپزشکان را در جامعه ترویج کنیم و تابوی نیاز به مشاوره را بشکنیم.

خورشیدی افزود: باید با استفاده از فضای مجازی و عمومی، امید به زندگی را ترویج کرده و روش‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به مردم آموزش دهیم.

وی خواستار تدوین محتوای آموزشی با موضوع خودکشی و روش‌های جلوگیری از بروز آن شد و گفت: دوران کرونا دوران انزوا بوده و این امر نقطه آغاز آسیب‌های اجتماعی است لذا ضرورت دارد که با بهره گیری از فضای مجازی، تالارهای گفتگو ایجاد کنیم.

معاون استاندار بوشهر بر توجه به کارکردهای مهم خانواده اشاره کرد و افزود: با توجه به بنیان‌های فرهنگ ایرانی، توجه به کارکردهای مهم و اصلی خانواده برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، به دنبال وقوع چند فقره خودکشی در استان، نشست‌های مستمر و منظمی برای بررسی علل و عوامل بروز خودکشی در استان برنامه ریزی و اجرا کرده و این نشست‌ها به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

در نشست امروز راه‌های مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در امر ارتقای تاب آوری و امید به زندگی بررسی شده و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد حاضر در جلسه از استعداد و آمادگی خود در این زمینه خبر دادند. همچنین در این جلسه مدیران دستگاه‌های حمایتی در خصوص استمرار اقدامات خود در امر سلامت روان و ارائه خدمات به جامعه در این زمینه گزارش‌هایی ارائه نمودند.

در هفته‌های اخیر وقوع خودکشی در بین نوجوانان در استان بوشهر، موجب نگرانی مردم، خانواده‌ها و مسئولان اجرایی استان بوشهر شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.