تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

مقامات بلندپایه کاخ سفید در حال کناره گیری از ترامپ هستند!

  • 17 آبان 1399 - 2:31

برخی منابع آگاه و نزدیک به دولت آمریکا از کناره گیری آرام و بی‌صدای شماری از مقامات بلندپایه کاخ سفید از رئیس جمهور این کشور می‌گویند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، همزمان با پیشی گرفتن «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از «دونالد ترامپ» رقیب جمهوریخواه خود در دو ایالت مهم و تعیین کننده پنسیلوانیا و جورجیا و بالتبع آن، بالا رفتن شانس پیروزی بایدن در این انتخابات، منابع آگاه و نزدیک به کاخ سفید اعلام کردند که شماری از مقامات بلندپایه آمریکا- هم در داخل کاخ سفید و هم در کمپین انتخاباتی ترامپ- برای بقای خود به آهستگی در حال کناره‌گیری از محفل نزدیکان ترامپ هستند.

در همین ارتباط، یکی از مشاوران کلیدی و مهم در دولت ترامپ درباره رقابت انتخاباتی میان بایدن و ترامپ گفت: «[انتخابات] تمام شد». وی در ادامه به نگرانی‌ها در خصوص اقدامات احتمالی و آتی ترامپ اشاره کرد و اینکه آیا ترامپ در این رقابت شکست خود را خواهد پذیرفت یا خیر.

این مشاور کاخ سفید بیان کرد که برخی از مقامات کمپین انتخاباتی ترامپ تصمیم تیم انتخاباتی او برای طرح اتهامات بی اساسی همچون تقلب در انتخابات را که از سوی «رودی جولیانی» – شهردار پیشین شهر نیویورک- و همچنین پسران ترامپ مطرح شده بود، به زیر سوال بردند و این بحث را مطرح کردند که این تصمیم «احتمالاً از اعتبار ادعاهای رئیس جمهور درباره بروز تخلف در انتخابات می کاهد»..

یکی از مشاوران کمپین انتخاباتی ترامپ نیز بطوری مختصر توضیح داد که رئیس جمهور آمریکا با طرح این ادعا که در انتخابات ۲۰۲۰ آرا دزدیده شده است، به طور فزاینده‌ای به انزوا کشیده شد، بطوری که وی «اغلب مواقع در اینجا (کمپین انتخاباتی) تنها است».

ناگفته نماند که این منابع آگاه خاطرنشان کردند که همچنان شماری از دستیاران و متحدان در اطراف رئیس جمهور حضور دارند و به وی آنچه را که خواهان شنیدن آن است، می‌گویند. و «این امر سبب می‌شود که نمایش مزبور همچنان ادامه یابد».

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها