تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

مقامات قرقیزستان و ترکیه بر افزایش همکاری‌های نظامی تاکید کردند

  • 15 آبان 1399 - 12:41


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح قرقیزستان در دیدار سفیر ترکیه در این کشور بر افزایش همکاریهای دوجانبه در زمینه نظامی تاکید کردند.


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «طلابیک آمورعلیوف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح قرقیزستان و «چنگیز کامل فیرات» سفیر ترکیه در این کشور دیدار و ابعاد گسترش همکاری‌های نظامی بین دو کشور را بررسی کردند.

در ابتدای این نشست آمور علیوف به خاطر حادثه سونامی و زلزله در استان ازمیر که منجر به خسارات جانی و مالی بسیاری شد، به سفیر ترکیه تسلیت گفت.

سپس طرفین به بحث و گفت‌وگو در مورد چشم انداز تقویت همکاری‌های نظامی- دفاعی دوجانبه پرداختند.

در ابتدا، آمور علیوف از کمک مادی و فنی ترکیه به نیروهای مسلح قرقیزستان در زمینه سلاح و تجهیزات نظامی، تجهیزات لجستیکی و پزشکی و همچنین آموزش پرسنل نظامی صمیمانه تشکر کرد.

کامل فیرات هم به نوبه خود خاطرنشان کرد که آنکارا آماده تقویت و گسترش بیشتر روابط بین دو کشور در زمینه‌های نظامی و فنی است.

پس از این جلسه، گارد ملی نیروهای مسلح جمهوری قرقیزستان مراسم رسمی تحویل کمک‌های نظامی مانند لباس، تجهیزات معدن و وسایل نقلیه را برگزار کرد که در آن سفیر ترکیه و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری قرقیزستان و همچنین فرماندهان و پرسنل گارد ملی شرکت داشتند.

خاطر نشان می‌شود که پیش از این، در سپتامبر سال 2020 ، بخشی از اجرای توافقنامه‌های بین بیشکک و آنکارا در مورد همکاری‌های مالی، نظامی در طی سال‌های 2015 و 2016  انجام شد و طرف ترک اولین بخش از تجهیزات فنی و نظامی را تحویل داد.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها